תרומות למכללה

שוחרים, תורמים וידידי המכללה

בתקופה של צמצום קשה ורציף במשאבים הציבוריים המוקצים להשכלה הגבוהה בישראל, יש צורך גדל והולך של גיוס משאבים חיוניים, המהווים המקור העיקרי של מוסד אקדמי המבקש להתפתח ולגדול. רק באמצעות תרומות נוכל לפתח את הקמפוס, לפתח מעבדות לימוד ומחקר, לשמר ולקדם את רמת הלימודים במכללה, לפתח תכניות לימוד חדשניות, להקים מבני לימוד משוכללים, לקיים פרויקטים מחקריים, חינוכיים ותרבותיים, להציע לסטודנטים סביבת לימוד מתקדמת ומאתגרת, להרחיב את הזדמנויות המלגה העומדות לרשות הסטודנטים והצרכים הינם עוד רבים…

זאת ההזדמנות שלכם להשפיע על ההשכלה הגבוהה בישראל בכלל ובגליל בפרט. נשמח אם תיקחו חלק אישי ותסייעו באמצעות תרומה (ככל יכולתכם). אנו מבקשים את עזרתכם בגיבוש קבוצה מכובדת של ידידים ותורמים, מהארץ ומחו”ל, המאמינים בחזון שאנו מציגים וביכולתנו לממשו, ובהתאם גם יירתמו לסייע.

במקביל לפניות לתורמים מהארץ ומחו”ל אנו מחפשים קשר הדוק עם גופים עסקיים מובילים בארץ ובחו”ל, הרואים בשותפות אקדמיה-תעשייה את השילוב המנצח, המבטיח טיפוחו של דור עתיד איכותי. אנו מחפשים את עזרתם של אלו הרואים את טיפוח איזור הגליל, פיתוחו ושגשוגו מבחינת השכלה, תעשיה, הזדמנויות עבודה כמטרה חשובה.

מטרת הפעילות מול ידידי המכללה ושוחריה היא להעצים ולחשוף את המכללה, המתרחש בה והמתחדש בה, כלפי ידידיה, שוחריה, בוגריה וציבור תורמיה.

מטרתנו היא לקיים פעילות רציפה של מפגשים באירועים מרכזיים: בהרצאות, בימי עיון לימודיים ובפעילויות שונות המחזקות ומעמיקות את הקשר בין המכללה לציבור ידידיה. כל הפעילות נועדה בראש ובראשונה להעמיק את הקשר עם אורט בראודה במגמה לסייע בגיוס גדל והולך של משאבים חיוניים.

אנו קוראים לכם לתמוך ציבורית ולהשקיע משאבים חומריים בפועלה האקדמי של המכללה. לסייע לקהילה העסקית והחברתית בישראל להשתלב במכללה  ולתרום את חלקה, באופן שיקדם אינטרסים משותפים ויישא פרי לטובת חברה ישראלית משכילה ומשגשגת.

הצרכים הם רבים, אופן והיקף הסיוע שונים ומגוונים, מטרת-העל היא אחת.

ידידי המכללה ושוחריה יהנו מהטבות שונות שניתנות בחינם או במחירים מוזלים על ידי המכללה. לפירוט לחץ כאן.

סיוע ותרומה למכללה

מכללת אורט בראודה מציעה לכם את ההזדמנות להשפיע על ההשכלה הגבוהה בישראל ולחזק את התמיכה בלימוד מקצועות ההנדסה באמצעות:

  • תרומה למלגות: לתלמידי תואר ראשון ושני (מצטיינים, נזקקים). ניתן לממן סטודנט על בסיס שנתי או לכל אורך תקופת לימודיו.
  • תרומה לתשתיות, בניין חדש, למעבדות מחקר.
  • תרומה לפרויקטים חברתיים.
  • תרומה לפיתוח קריית המכללה/ הקמפוס.

התרומה מעניקה הזדמנות לממש ערכים וחלומות אישיים ולקדם תחומים הקרובים ללב, תוך אמונה בחשיבותם של מחקר וחינוך אקדמי מעולים במדינת ישראל.

מלגות לסטודנטים

השקעת משאבים וסיוע לסטודנטים הינה השקעה בעתיד האקדמי של ישראל. ההשקעה בסטודנטים מכינה אותם להתמודד עם האתגרים החברתיים, תרבותיים וטכנולוגיים, העומדים בפניהם בהמשך דרכם.

המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה שואפת למצוינות אקדמית, תוך מתן הזדמנות שווה למגוון רחב של אוכלוסיות ללמוד מקצוע הנדסי מבוקש, התורם למשק וליציאה ממעגל העוני; ואולם הדרישות האקדמיות הגבוהות מחייבות אותם להשקיע את מרבית זמנם בלימודים ובמטלות האקדמיות הרבות, ואינן מותירות זמן לעבודה, על מנת להתקיים.
אורט בראודה מחפשת דרכים להעניק השכלה גבוהה לכלל הסטודנטים שלה ולהסיר מליבם את הדאגות הכספיות הנלוות לתקופת הלימודים, בין היתר באמצעות תכנית הלוואות למהלך תקופת הלימודים ובערבות המכללה וכן מתן מלגות, הממומנות מגיוס תרומות, לצמצום הפערים החברתיים והגדלת שוויון הזדמנויות להשכלה גבוהה.
אנו גאים בכך שבמכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה לומדים סטודנטים מרקע אתני, דתי וחברתי-כלכלי מגוון. ההרכב האנושי של הסטודנטים שלנו כולל בני ערים ותיקות ועיירות פיתוח, בני קיבוצים ומושבים, יהודים, ערבים, דרוזים, עולים חדשים, אשר לומדים יחד באווירה של דו קיום וכבוד הדדי.
תרומה לסטודנטים של מכללת אורט בראודה מאפשרת לכל אחד ואחת מכם להשפיע ולשנות, מאפשרת לממש חלומות וערכים שחשובים לכם. תרומה לסטודנטים היא השקעה המשפיעה על צמיחתה ושגשוגה של מדינת ישראל בעתיד, שכן ישנו קשר הדוק בין מחקר וחינוך אקדמי מעולים לבין ישראל חזקה בתחומי כלכלה, תעשייה ומחקר.
אנו מזמינים כל אחד ואחת מכם ליצור עמנו קשר. אנו נעזור לכם לייעד את התרומה לפי רצונכם.
נקבל ונעריך כל תרומה (קטנה כגדולה).
לתרומה: נא לפנות למזכירת אגודת הבוגרים: brdalum@braude.ac..il

הטבות האגודה  לשוחרים, תורמים וידידי המכללה

שירותים הניתנים ללא תשלום

שירותים הניתנים ע”י המכללה לחברי אגודת הידידים/ תעשיות וחברות שוחרי המכללה ללא כל תשלום:
– פרסום משרות וגיוס בוגרים וסטודנטים לעבודה ללא תשלום
– השתתפות בסמינרים מקצועיים ללא תשלום
– ביצוע פרויקטים ע”י סטודנטים במקומות העבודה של התעשיות הידידות (בתיאום עם המחלקות האקדמיות)
– שימוש חופשי בספרייה המדעית והכללית, שרותי הייעוץ ומאגרי המידע של הספרייה

שירותים הניתנים על ידי חברי סגל, מורים מהחוץ וסטודנטים

תעשיות יכולות לעשות שימוש במשאבי מכללה שונים, בתמורה לתשלום  ישירות לנותן השירות (חברי סגל/מורים מהחוץ/סטודנטים) במחיר שייקבע ביניהם.
לקבלת הצעת מחיר לשימוש במתקני המכללה או מתקני הספורט במכללה נא לפנות למחלקת לוגיסטיקה בדואר אלקטרוני  ortal108@braude.ac.il

חברות ידידות

המכללה מקיימת דיאלוג רצוף עם התעשייה ורואה בה שותף אסטרטגי. בשותפות בין הסטודנטים והתעשייה, נהנים כל הצדדים מיתורונות. הסטודנטים נחשפים לתעשייה ולצרכיה המשתנים ורוכשים ניסיון תעסוקתי רב-ערך. לצד הניסיון הנרכש במהלך ההתמחות יוצרים הסטודנטים קשרי עבודה ורבים מהבוגרים מועסקים במקומות בהם עשו את פרק ההתמחות. בזכות תכנית ההתמחות, המכללה מעודכנת בצרכים המידיים והעתידיים של התעשייה ובפיתוחים המתקדמים ביותר ומאפשרת לסטודנטים למידה והדרכה בזמן אמת, תוך התחשבות באילוצים המאפיינים את “העולם האמיתי”. מדי שנה מגיעות למכללה פניות רבות ממעסיקים לקבלת סטודנטים להתמחות. המעסיקים מקבלים עובדים בעלי ניסיון מעשי וידע עדכני וביכולתם לבחור את המתאימים להם ביותר, מתוך מאגר עובדים פוטנציאליים, בידיעה שלא “קנו חתול בשק” . אף חברת השמה אינה יכולה לשמש תחליף להיכרות יומיומיות עם המועמד.

מעסיקים שותפים בתכנית ההתמחות בעבר ובהווה

אביב יועצים / אגוד הייעל / אגמו ורגוסאוסם / אופגל / אלביט מערכות / אלתם, עין השופט / אנזימוטק / בזק בנטו יועצים בנק הפועלים בתי הזיקוק גיבור / דור כימיקלים / דלתא / דפוס ידיעות אחרונות / דקסון / דרך ארץ הבנק הבינלאומי הראשון /החברה המרכזית למשקאות וישיי ישראל / ורדינון זוגלובק חברת חשמל / יוניליוור / ישקר כרמל אוליפינים כתר פלסטיק /מילוז / מילוטל מעו”פ פרויקטים / מקורות צפון / מרכז רפואי רמב”ם/  מרכז רפואי הדסה י-ם / / משטרת ישראל / מתכת חניתה /נובוטייד בע”מ נייר חדרה / נירוסופט / נמל חיפה / סאיקלון סנדיסק / סולתם /סנמינה/  סנפרוסט עיריית כרמיאל / עלית /פלסן סאסא / פלקסטרוניקס פרוטליקס פרוטרום / צה”ל – מש”א 7200/7100 / קוקה קולה / קליל תעשיות / רגבה מטבחים /רפאלשטראוס תנובה תעשייה אווירית / תפ”נ יועצים חיפה / תרביות רה”ן תרו תעשיות רוקחותBIO-RAD / IBM ISRAEL INTEC PHARMA OMRIX BIOPHARMACEUTICALS PCB TECHNOLOGIES/ BIOMATERIALS / RH ELECTRONICS / STANDARD & POOR’S USA / USR

Study Abroad Programs (קישור לדף)

ייעוץ לימודים