אלכס פרטין – המחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה

אלכס פרטין – המחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה
אלכס פרטין – המחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה
לומד לתואר דוקטורט באוניברסיטת Rochester בארה”ב   
נולדתי באוקראינה, ובגיל 7 עליתי לארץ, היישר לכרמיאל.  לאחר סיום הלימודים בתיכון במגמת אלקטרוניקה, החלטתי להמשיך בלימודי הנדסאי אלקטרוניקה בבראודה, אותם סיימתי כמצטיין נשיא.
לאחר הלימודים התגייסתי לחיל הים  לשירות מלא, בסיומו נרשמתי לשנת השלמה (מהנדסאי למהנדס) והתקבלתי למכללה כסטודנט מן המניין במחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה.
אלכס מוסיף “היה ברור לי שאני אמשיך בבראודה ללימודי תואר בהנדסה. על אף שהיותי כרמיאלי היווה שיקול ללימודים במכללה, כמו גם העובדה שסיימתי במכללה לימודי הנדסאי, לא הייתי בא ללמוד בה אלמלא הייתי חושב שהתואר טוב ואילו היה בי ספק שמוטב לי ללכת למקום אחר. הייתי רגוע שבאתי ללמוד בבראודה כי הכרתי את המקום ושמעתי על הרבה מהנדסים שהשתלבו מצוין בשוק העבודה”.
במהלך השנה השלישית  שמעתי על התכנית שמאפשרת לעשות התמחות באוניברסיטת רוצ’סטר ונרשמתי.  במשך שישה חודשים עבדתי במעבדת אלקטרוניקה עם הפרופסור קווין פרקר,  אשר היה הדיקן של בית הספר להנדסה. בסיום תקופה זו חזרתי לבראודה על מנת להשלים עוד סמסטר לימודים. את לימודי סיימתי מצטיין דיקן בשנת 2010.
במהלך ההתמחות קיבלתי הצעה מהפרופסור לחזור לרוצ’סטר לדוקטורט במסלול ישיר, כאשר שהותי שם היא במימון האוניברסיטה שם בשל היותי דוקטורנט, חוקר ועובד במעבדה (הלימודים ממומנים על ידי האוניברסיטה ואילו מלגת המחייה ממומנת על ידי הפרופסור).
לגבי ההמשך מציין אלכס “נכון לעכשיו אני רואה את עצמי לאחר סיום הלימודים משתלב בתעשייה, לאחר שנים במחקר. היה לי בעבר ניסיון מעניין (אמנם קצר) של שלושה חודשים, בהם עבדתי בחברת “סימנס” בסיאטל, והתמודדתי עם פרויקט מעניין”. בינתיים אני עדיין עובד על התזה, כתבתי כבר מספר מאמרים הקשורים לתזה, אשר התקבלו לפרסום.
לסיכום מציין אלכס: “אני חושב שאחד היתרונות של המכללה, ובכלל של הלימודים בארץ, זה שישנה הכנה לעולם האמיתי הן מבחינת התוכן והן מבחינת ההתמודדות הנדרשת “בחוץ”. כבר בלימודים מלמדים אותך שצריך לעבוד קשה כדי להצליח, העולם לא הוגן, ואם אתה לא מספיק טוב, אז אתה לא יכול להמשיך. במכללה למרות ההתמודדות הקשה מנסים להפגין אמפתיה ורגישות ומנסים להבין את הסטודנט, מצד שני אין מקום לתירוצים והנחות (אם מישהו מצפה לזה)”.

ייעוץ לימודים