רונן סמוג’ין – בוגר המחלקה להנדסת ביוטכנולוגיה

רונן סמוג’ין – בוגר המחלקה להנדסת ביוטכנולוגיה
רונן סמוג’ין – בוגר המחלקה להנדסת ביוטכנולוגיה
חוקר ועמית בסגל אוניבריסטת Emory     
בשנת 2002 ניתנה לי ההזדמנות והיתה לי הזכות להיות אחד משלושת הסטודנטים הראשונים מהמחלקה לביוטכנולוגיה באורט בראודה אשר נשלחו להתמחות במרכז הרפואי של אוניברסיטת רוצ’סטר בניו יורק. הצטרפתי למעבדתו של ד”ר ויליאם טנק, מהמחלקה לפרמקולוגיה והפיזיולוגיה.
באמצעות מיומנויות שרכשתי במהלך שיעורים לתואר ראשון ועבודה במעבדה באורט בראודה ועם העזרה של דוקטורנטים ועמיתים במעבדה (שהיו כבר פוסט דוקטורנטים), הייתי מסוגל לפתח פרויקט מעניין שהרשים הן את ד”ר Tank והן את מפקחי הפרויקט באורט בראודה. עבודה זו הציגה בפני את עולם נרחב ונושא מעניין ואפשרות לקריירה אקדמית והביאה אותי להחלטה מיידית ללמוד לתואר מתקדם ולפתח קריירה בתחום דלקתיות (inflammation).
בתקופת ההתמחות פגשתי אישה מדהימה, שלמדה לתואר דוקטורט במחלקה, אשר עזרה לי עם הפרויקט, ועודדה אותי להירשם לתואר מתקדם ברוצ’סטר (לאחר סיום הלימודים בבראודה) האישה הפכה להיות האישה בחיי, שמה שרה.
במהלך ההתמחות קיבלתי הכשרה מתאימה וניתנה לי האפשרות לבסס קשרים עם האנשים הנכונים, מה שאיפשר לי להתקבל לתכנית לתואר שלישי.
את הכשרתי לדוקטורט  התחלתי ב- 2003 בעבודה במעבדה של ד”ר I.H. Sarelius ואת הדוקטורט שלי, במהלכו חקרתי קשת רחבה של תהליכים ביולוגיים הקשורים למערכת החיסונית וזרימת דם. בשנת 2008. תוך כדי הלימודים פרסמתי בהצלחה מאמרים, יזמתי שיתופי פעולה פוריים ועמלתי על הרחבת המשפחה.
בשנת 2010 הצטרפתי לקבוצת מחקר בראשותו של ד”ר Parkos באוניברסיטת אמורי. העבודה הנוכחית שלי מתמקדת בחקירת התרומה של תא חיסון לרגולציה של הומאוסטזיס של תאי אפיתל, תפקוד  המעיים וריפוי פצעים בתנאים של דלקת, וריפוי ריריות פצע. בשנת 2011 המחקר שלי קיבל הכרה ומימון מהקרן  Crohn’s and Colitis of America  שהאיץ את קידומי לדרגת עמית בסגל של אוניברסיטת אמורי.
אילמלא הסגל הנפלא של בראודה ותכנית ההתמחות הייחודית שכיוונה אותי לכיוון נוסף ונתנה לי ערך מוסף, כל מה שהשגתי עד היום היה בלתי אפשרי. אני חייב להביע תודתי למכללה ולמחלקה על שהיפנו אותי לכיוון הזה ועל שציידו אותי בכלים מתאימים כדי להתקדם ולהצליח.

ייעוץ לימודים