פרוייקטים הנדסיים למען קשישים

התרגשות גדולה נרשמה בבית האבות “בראט” בכרמיאל כשהסטודנטים בקורס ביומכניקה שיקומית, בהובלת ד”ר אורית בראון-בנימין וצוות הקורס, הגישו לדיירי הבית וצוותו את הפרויקטים שהכינו עבורם. הסטודנטים, יחד עם הצוות המקצועי של בית האבות והמנחים שלהם במכללה- רומי מירנברג, מרפאה בעיסוק, ושמעון סיגלר, האמון על עיצוב המוצר- הגדירו את צרכי הדיירים והצוות הטיפולי, ולמרות הקשיים שהערימה מגפת הקורונה ואשר כפתה ריחוק חברתי, הצליחו להפיק שבעה פרויקטים, שישרתו את המטופלים ואת המטפלים גם יחד.


הסטודנטים במעמד הגשת הפרוייקטים שהכינו לקשישים בבית האבות “בראט” בכרמיאל 

אלה הפרויקטים: משחק כדורסל אישי וקליעה למטרה; שולחן עבודה מונגש לדיירים היושבים בכיסא גלגלים; מנגנון בלימה להליכון, שחוסך ליווי של מלווה; ידית למנח של יד מיפלגית ליושב בכיסא גלגלים; לוחות משחק לאנשים הלוקים בדמנסיה; מתקן לתיקון מנח ישיבה של אנשים היושבים לאורך זמן בכיסא גלגלים; ועמדת טלפון עבור אנשים בתהליך דמנסיה.

   

במהלך הקורס יצאו הסטודנטים למסע לעבר הזקנה באמצעות סביהם וקיבלו מהם תשובות הנוגעות להתאמת המתקנים והמשחקים, שנועדו בחלקם למשוך את הקשישים להשתמש בהם מיוזמתם, מבלי לחוש פגישה בכבודם. בסיכומו של יום המוצרים התקבלו באהבה רבה, המשחקים שבו את לב הקשישים ואלה, במשוב שנתנו לסטודנטים, לא חסכו במחמאות ובמילים חמות ומרגשות. יישר כח לכל העושים במלאכה ושנה טובה לדיירי בית האבות “בראט” ולצוות המטפל.