תואר .M.Sc בביוטכנולוגיה

אודות התכנית

דבר ראש התכנית ד”ר דפנה כנעני
“התכנית מכוונת לבעלי תואר ראשון  במדעי החיים, בהנדסת ביוטכנולוגיה או בתחומים קרובים ועונה על הצורך של אנשי מקצוע בתחום הביוטכנולוגיה, להרחיב ולהעמיק את השכלתם ולהיחשף לנושאים מתקדמים וטכנולוגיות חדשניות בתחום.
התכנית מכוונת לאנשים שעובדים בתעשייה, בחברות או בעבודות אחרות הקשורות לתחום הביוטכנולוגיה והלימודים מתקיימים בשעות הערב ובימי שישי, בכדי לאפשר לסטודנטים ללמוד במקביל לעבודתם. הלימודים בתכנית נותנים הכשרה בנושאים מדעיים הנמצאים בחזית המדע וכן בכיוון של ניהול ניסויים קליניים, כולל היבטים רגולטוריים. בנוסף, נלמדים נושאים הקשורים לניהול, שיווק ותכנון פרויקטים בתחום הביוטכנולוגיה.

הכשרה זו פותחת בפני בוגרי התכנית, אפשרויות תעסוקה בתחומים נדרשים ביותר וקידום לתפקידי ניהול בתעשייה”.

רקע כללי

התעשייה הביוטכנולוגית היא תעשייה מגוונת שעוסקת בפיתוח וייצור תרופות, בשיפור איכות המזון, באיכות הסביבה ועוד. זוהי תעשייה דינמית, שמתאפיינת בתהליך מורכב של פיתוח מוצרים ובדרישות רגולטוריות קפדניות. התכנית לתואר שני בביוטכנולוגיה (M.Sc) במכללה להנדסה אורט בראודה מתמקדת בהקניית יכולות התמודדות עם הדרישות הייחודיות של התעשייה ובהכשרת אנשי מקצוע להובלה עתידית של תחום הביוטק.
התכנית כוללת קורסים במגוון תחומים של הביוטכנולוגיה תוך התמקדות בשני כיוונים עיקריים:
פיתוח מוצרים בתעשייה הביוטכנולוגית / ביולוגית
* מחקר וניסויים קליניים
דגש רב מושם על גישה יישומית וסביבת לימודים תומכת. צוות המרצים כולל אנשי מקצוע מומחים בתחומם הן מהאקדמיה והן מהתעשיה. לקראת סיום התואר מגישים הסטודנטים פרויקט סיום המשקף סוגיות אמיתיות בתחום פיתוח מוצרים בתעשייה, תוך יישום הידע שנלמד במהלך התואר.
מידע וייעוץ אודות התכנית וסגל המרצים ניתן לקבל:
מראש התכנית – ד”ר דפנה כנעני
מרכזת התכנית – גב’ חגית עדיקה
מהיועצים האקדמיים
מרכזת קשרי תעשייה אקדמיה – ד”ר אילנה קפטן

תכנית לימוד

פרויקט גמר

פרויקט הגמר נבנה על פי מודל של עבודה רב-תחומית, כמקובל בתעשייה הביוטכנולוגית. המשתתפים מיישמים את הידע הנרכש במהלך לימודי ההתמחות כדי להגיע לפתרון משותף לבעיה, רעיון טכנולוגי או לניתוח תהליך בפתוח מוצר ביוטכנולוגי. עבודת הפרויקט מחייבת מחקר מול מאגרי מידע וספרות מקצועית, תכנון גישה טכנולוגית, הכללת ביקורות, החדרה לשווקים, התמודדות עם דרישות  רגולטוריות ובנית סביבת עבודה מתאימה לתהליך שמוצע.

נהלים להכנת הפרויקט

סגל התכנית

Dr. Lilach Iasur Kruh
lecturer and researcher, Biothecnology Engineering and Microbiology | Biotechnology Engineering
Dr. Hussein Naseraldin
Senior Lecturer, Industrial Engineering and Management | Industrial Engineering and Management
שעות קבלה: Friday, 13:00-14:00
שעות קבלה: Friday, 13:00-14:00

ייעוץ לימודים

שינוי גודל גופנים
ניגודיות