תואר ראשון .B.Sc בהנדסת מערכות מידע

אודות התוכנית

נא להקיש על הכפתור למעבר לעמוד תנאי רישום


תוכנית לימודים המקנה כלים ויכולת להגדיר את צורכי המידע בארגון ועל פיהם לעצב את מערכות המידע ואת דרכי תפעולן. התוכנית מספקת ידע רחב במדעי המחשב, במערכות ארגוניות ובשיטות ניתוח של מערכות מורכבות.

רקע כללי
מערכות מידע הן מערכות עתירות תוכנה התומכות בתפעול של ארגונים מודרניים. מערכות מידע מסייעות בניהול תהליכים ארגוניים שונים כגון: תהליכי רכש, תכנון הייצור וביצועו, תכנון מלאים, ניהול קשרי לקוחות, קבלת החלטות ניהוליות, ניהול משאבי אנוש, תהליכי הבטחת איכות וכו’. טכנולוגיות המידע מהוות מרכז העצבים העסקי של ארגונים רבים גדולים כקטנים. שוק זה מתאפיין בהתפתחויות מתמידות המאפשרות הקמת מערכות מידע בהיקף, בתחכום ובאמינות גדלים והולכים. התוכנית להנדסת מערכות מידע מכשירה לתחום זה מהנדסים מיומנים ברמה אקדמית גבוהה.

מהנדס מערכות המידע עוסק בניתוח, אפיון, תכן, הטמעה, תחזוקה וניהול מערכות מידע ממוחשבות. במטרה להגיע לפתרונות מיטביים, עליו להגדיר את צורכי המידע של הארגון ולעצב לפיהם את מערכות המידע ואת תהליכי התפעול שלהן. מהנדס מערכות המידע נדרש להיות בעל ידע רחב בתחומים של מדעי מחשב מחד, תכן ותפעול של מערכות ארגוניות, ושיטות ניתוח כמותיות של מערכות מורכבות מאידך.
בתעשייה המודרנית מהנדסי מערכות מידע משתלבים בתפקידי מפתח שונים כגון, מנתחי ומפתחי מערכות, מנהלי פרויקטים הטמעת מערכות מידע, ומומחים ארגוניים התומכים בעבודת המשתמשים.
מסלול הלימודים בהנדסת מערכות מידע מעניק לסטודנטים כלים הנדסיים כמותיים ואיכותיים המאפשרים לאפיין דרישות ארגוניות, לפתח מערכות מתאימות ולתמוך בניהול תהליכים ארגוניים. תוכנית הלימודים כוללת שלושה שלבים:

  • השלב הראשון הוא שלב יצירת התשתית המדעית הנחוצה למהנדסים: מתמטיקה, פיסיקה, יסודות מדעי המחשב ועוד
  • השלב השני כולל את לימוד מקצועות ההנדסה והטכנולוגיה: הסטודנט רוכש ידע בסיסי וגישות הנדסיות לפיתוח מערכות מידע באמצעות שילוב של קורסים מתוך תוכניות הלימוד של הנדסת תוכנה והנדסת תעשייה וניהול
  • בשלב השלישי מעמיק הסטודנט את ידיעתו בנושאי התמחות שונים

תוכנית לימוד

יועצי התוכנית

יועצי תוכנה ומערכות מידע שנת לימודים תשפ”ב סמסטר א’
לקביעת פגישה, יש לפנות במייל ליועץ הרלוונטי.

יועצי התוכנית

ייעוץ לימודים