התאמות והסדרי נגישות

התאמות והסדרי נגישות

המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה פועלת ליצירת סביבה נגישה ובטוחה פיזית ואקדמית עבור כלל הסטודנטים ובתוכם סטודנטים עם מוגבלות או צרכים מיוחדים, מתוך רצון לאפשר להם לתפקד בצורה עצמאית ומכובדת ולהביא לידי ביטוי את מלוא יכולותיהם. בשנים האחרונות השקיעה המכללה משאבים רבים בהנגשת הקמפוס לכלל האוכלוסייה ואנשי הסגל המנהלי והאקדמי עוברים הדרכה ייעודית למתן שירות נגיש.

 

רכזת הנגישות במכללה, גב’ אורנית בר-זית, היא הגורם האחראי לסוגיות של נגישות וניידות ברחבי המכללה. ניתן לפנות אליה בשאלות לגבי נגישות, בבקשה לקבל התאמות נגישות לפי תקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות בדוא”ל או בטלפון 04-9901701.

 

מרכז התמיכה בדיקנט הסטודנטים הוא הגוף הפועל לרווחתם של סטודנטים עם מוגבלות או צרכים מיוחדים ומעניק שירותי תמיכה, תיווך, ייעוץ וסיוע מגוונים כגון סיוע בקבלת התאמות לבחינות, חונכות אקדמית, השאלת עזרים טכנולוגיים ומרכז למידה.

 

הסדרי נגישות והנגשה במכללה:

  1. במגרשי החניה מצויות חניות נכים. סטודנטים בעלי מכונית עם תו נכה, זכאים להחנות את רכבם בחניות אלו. סטודנטים בעלי קשיי ניידות זמניים, זכאים לפנות לקב”ט המכללה בבקשה למתן היתר מיוחד שתבחן בוועדת חריגים.
  2. בכל הבניינים ישנן מעליות ותאי שירותים מונגשים. במזכירויות המחלקות ישנם מכשירי עזר לשמיעה.
  3. באודיטוריומים EF, M וחדר VIP מותקנות מערכות שמע קבועות, עבורן ניתן לשאול מקלט ואזניות מאב הבית.
  4. ברשותנו, מספר מכשירי FM אישיים, מכשירי עזר אישיים ללקויי שמיעה. המכשירים מתאימים לבעלי מכשיר שמיעה עם תדר T וגם לשימוש עם אזניות רגילות. המכשירים נועדו לשימוש בכיתות. בעת מסירת המכשיר יקבל הסטודנט הדרכה על השימוש ואופן תחזוקת המכשיר. לצורך קבלת אישור השאלת מכשיר FM במחסן הטכני יש צורך ליצור קשר עם רכזת הנגישות בדוא”ל או בטלפון 04-9901701.
  5. בבניין EM הותקנה מערכת התמצאות והכוונה קולית מתקדמת (Right Hear)  כדי לסייע לאנשים עם לקויות ראיה ובעיות התמצאות, בהתמצאות ובניווט.
  6. בבניין הדיקנט, נמצא חדר טכנולוגי ובו עזרים ותוכנות המיועדים למגוון רחב של מוגבלויות.
שינוי גודל גופנים
ניגודיות