דקנט הסטודנטים

דקנט הסטודטים

דקנט הסטודנטים הוא הרשות המרכזית במכללה הפועלת לרווחת הסטודנטים ומטפלת בבעיותיהם החברתיות, האישיות, האקדמיות והכלכליות, תוך קיום קשר הדוק עם הגופים האקדמיים והמנהליים של המכללה, ייצוג מול גורמי חוץ וקשר עם אגודת הסטודנטים. ביחידות הדקנט תמצאו צוות מיומן ואווירה נעימה ותומכת. בדקנט מגוון מדורים ותוכניות העונים למטרות שונות

המדור לקידום הסטודנט

המדור לקידום הסטודנט הוקם על מנת לתמוך בסטודנטים הלומדים במכללה ולאפשר להם למצות את יכולותיהם באופן מיטבי, תוך שמירה על רווחתם הנפשית. המדור מסייע לסטודנטים בהתמודדות עם קשיים לימודיים, רגשיים משפחתיים או חברתיים. המדור מורכב מאנשי מקצוע מתחומי הייעוץ החינוכי, עבודה סוציאלית, לקויות למידה ופסיכולוגיה. בנוסף מטפל המדור בסטודנטים עם מגבלות פיזיות ומוטוריות/רפואיות, וכן בסטודנטים עם לקות חושית. כמו כן, מסייע המדור לסטודנטים המוכרים על ידי המוסד לביטוח לאומי ומשתתפים בתכנית שיקום.
השיחות במדור הינן דיסקרטיות כמתחייב מסוג זה של שירות. העברת מידע תעשה בהתאם לצורך ורק באישור הסטודנט וחתימתו על טופס ויתור סודיות.

ליצירת קשר באמצעות הדוא”ל: dean@braude.ac.il

 • שירותי ייעוץ לסטודנט

  נועדו לתמוך בסטודנטים בתקופת לימודיהם, לסייע להם לזהות קשיים אפשריים המשפיעים על הלמידה, אם בשל מיומנויות למידה לקויות, מצוקות רגשיות המשפיעות עליהם בתקופה זו ועוד…
  ההיכרות של היועצים עם צרכי הסטודנטים מחד ודרישות המכללה מאידך מאפשרת בניית תכנית התערבות הכוללת ייעוץ אישי ומתן כלים להתמודדות יעילה יותר עם הקשיים, תמיכה רגשית, סדנאות, סיוע לימודי והכוונה לכל סיוע נוסף במכללה ומחוץ לה, בהתאם לצורך.
  הייעוץ ניתן באופן פרטני או בסדנאות ממוקדות (התמודדות עם מצבי לחץ וחרדת בחינות, חרדת קהל, חרדה חברתית, יחסים בין אישיים ועוד).

 • מרכז התמיכה לסטודנטים עם צרכים מיוחדים

  המרכז מעניק סיוע לסטודנטים עם לקויות למידה/הפרעות קשב, לקויות רפואיות, מוגבלות פיזית, חושית, קוגנטיבית, נפשית. הסיוע נועד להקנות שוויון הזדמנויות אקדמי ולאפשר למצות את הפוטנציאל האישי, תוך שמירה על רמה נאותה של הכשרה אקדמית ומקצועית.
  הסיוע כולל הכוונה לאבחון, מתן התאמות אקדמיות, ייעוץ ובניית תוכנית תמיכה, סדנאות, חונכות אישית, שימוש בחדר שקט ובטכנולוגיות מסייעות, תיווך למחלקות ועוד.

  • סטודנטים עם לקות למידה/הפרעות קשב – מרכז מעניק סיוע לסטודנטים עם לקויות למידה/הפרעת קשב. הסיוע כולל ייעוץ ראשוני, הפניה לאבחון במכוני אבחון המוכרים ע”י המכללה, יישום המלצות האבחון, בניית תכנית אישית, מתן ייעוץ אישי וחונכות אקדמית.
  • סטודנטים עם מוגבלות פיזית/חושית/קוגניטיבית/נפשית/מחלות כרוניות/לקויות רפואיות – הסיוע כולל שיחת היכרות לבדיקת צרכי הסטודנט, מתן מידע והכוונה לשירותי סיוע הקיימים במכללה, התאמות לבחינות, ותיווך לגורמים במכללה, סיוע במיצוי זכויות, וקשר עם מוסדות ציבור ועמותות (כגון ביטוח לאומי).

הסדרי מימון

על מנת ללמוד בראש נקי מדאגה כלכלית, הדקנט ממליץ לסטודנטים להיעזר במגוון הסדרי מימון, המיועדים לסייע בתשלום שכר הלימוד או מחייה, ע”י מתן הלוואות בפריסת תשלומים ארוכת טווח או אפשרות לתשלום שכר הלימוד עד לאחר קבלת התואר. כל סטודנט זכאי לקבל את הסדר המימון. כמו כן, ישנה אפשרות לסבסוד הריבית על ידי המכללה על בסיס קריטריונים סוציו-אקונומיים. הסדרי המימון הם בשיתוף בין המכללה לקרן שכ”ל (שקט כלכלי לסטודנט).
להגשת בקשה יש להיכנס לאתר שכ”ל בכתובת: www.sachal.co.il/students
או בדוא”ל: service@sachal.co.il.
לפרטים נוספים ניתן לפנות למוקד קרן שכ”ל 03-9635856

הלוואות ומלגות ממשרד החינוך

מלגות והלוואות הניתנות לסטודנטים במועדים הנקבעים על ידי משרד החינוך ומתפרסמים באתר משרד החינוך ובתחנת מידע לסטודנט.
הגשת הבקשה היא באופן מקוון באתר משרד החינוך.

מלגות הצטיינות

המכללה תעניק מלגות לסטודנטים מצטיינים הלומדים לתואר שני, על-פי הקריטריונים הבאים:

מתקבלים לשנה א’

המלגה תוענק לסטודנטים בשנה א’ על סמך הישגים בתואר הראשון עם מימוש לימודים ובתום סמסטר א’ ללימודהם כמפורט להלן:

מיקומו של הסטודנט ב-10% העליונים במחזור לימודיו בתואר הראשון וממוצע מעל 90 (עד 10% ממחזורו בתואר שני) יזכה אותו במלגת מצטיין ראש תוכנית**

מיקומו של הסטודנט  ב-3% העליונים במחזור לימודיו בתואר הראשון וממוצע מעל 95 (עד 3% ממחזורו בתואר שני) יזכה אותו במלגת מצטיין נשיא**

ממשיכים לשנה ב’

המלגה תוענק לסטודנטים בשנה ב’ (כמפורט מטה) על סמך הישגים בתום שנה א’ בלימודי מוסמכים כמפורט להלן:

מצטיין ראש תוכנית – ממוצע ציונים משוקלל מצטבר של 90 לפחות בתום שנה א’ (כולל בהנדסת מכונות) ומיקומו של הסטודנט ב-10% העליונים במחזורו* יזכה אותו במלגה**

מצטיין נשיא – ממוצע ציונים משוקלל מצטבר של 95 לפחות בתום שנה א’ (כולל בהנדסת מכונות) ומיקומו של הסטודנט ב-3% העליונים במחזורו* יזכה אותו במלגה**

 

* בתנאי שצבר את מספר נ”ז על-פי התוכנית המומלצת ולפחות 15 נ”ז (13 נ”ז בהנדסת מכונות).

** במקרה שיהיו מספר מצטיינים בעלי ציון זהה, תחולק המלגה ביניהם.

המרכז לפיתוח קריירה

המרכז לפיתוח קריירה נותן מענה לצורך בולט של סטודנטים במכללה בשירותים ותמיכה בתחום התעסוקתי, בשלבים השונים של לימודיהם.
המרכז נועד להרחיב את התודעה לגבי חשיבות פיתוחם של מסלולי קריירה אישיים, לחזק קשרים עם התעשייה ולתת מענה ממוקד ומעשי לסטודנטים ולמועמדים ללימודים אקדמיים, בהתאם לצרכיהם הייחודיים. צוות המרכז כולל: פסיכולוגית תעסוקתית מומחית, יועצת קריירה ואחראית קשרי אקדמיה, מעסיקים ובוגרים.
שירותי המרכז כוללים: תהליכי ייעוץ אישי לבחירת מסלול לימודים ותכנון הקריירה, הרצאות ומגוון סדנאות בנושא השתלבות בעולם העבודה (כתיבת קורות חיים, הכנה לראיונות עבודה, מבחני מיון ומרכזי הערכה, חיפוש עבודה ברשתות החברתיות, גיבוש זהות תעסוקתית ובניית תוכנית קריירה), קשר עם מעסיקים פוטנציאליים, חשיפה להצעות עבודה מגוונות, קיום ימי זרקור וירידי תעסוקה.
ליצירת קשר באמצעות דוא”ל: career@braude.ac.il

טיפול פסיכולוגי

תקופת הלימודים האקדמיים מהווה תקופה משמעותית בחייו של הסטודנט. לצד היותה תקופה מרגשת של צמיחה והתפתחות, לעיתים היא מלווה גם בקשיים מסוגים שונים המשפיעים על איכות חייו של הסטודנט, תחושת הרווחה האישית וההישגים הלימודיים. ההטיפול הפסיכולוגי נועד בכדי לתת מענה לסטודנטים החווים מצוקה רגשית על רקע לימודי, אישי, משפחתי או אחר והינו מסובסד ע”י המכללה. במידת הצורך, יופנה הסטודנט לגורמי טיפול מחוץ למכללה.

סיוע למשרתים במילואים

המכללה מעריכה את משרתי המילואים ונותנת להם סיוע אקדמי. דקנט הסטודנטים מטפל בהגשת בקשות לולת”מ לביטול או דחייה של שירות מילואים במהלך הלימודים: השאלת NetStick לתקופת המילואים, מועדי בחינה מיוחדים, שיעורי עזר, צילומים, הארכת זמן בבחינות, נקודות זכות אקדמיות, קורס חוזר, ניקוד לזכאות למלגות ולמעונות וכניסה לחדר הכושר.
על הצטיינות בפעילות למען הסטודנטים המשרתים במילואים זכתה המכללה באות מגן המילואים משרד הביטחון לשנת 2017.

היחידה למעורבות חברתית

היחידה למעורבות חברתית, הפועלת במסגרת דקנט הסטודנטים, באה לממש את חזון המכללה בדבר מחויבותה לחברה הישראלית ובפרט לגליל, האזור בו היא ממוקמת, כחלק מראייתה האסטרטגית השוקדת על טיפוח ערכים בקרב הלומדים בה.
היחידה למעורבות חברתית הוקמה במטרה לשלב את הסטודנטים בעשייה חברתית, ערכית וחינוכית בקהילה ובעיקר בטיפוחן ובעידודן של אוכלוסיות מוחלשות בחברה.
אנו מאמינים כי הסטודנטים בבראודה הינם משאב אנושי רב ערך שיש לשלבו בתחומי חברה רבים ומגוונים. למשימות אלו אנו מגייסים את מיטב הסטודנטים.

ליאת דמתי, אחראית היחידה למעורבות חברתית ופרויקטים.

ניתן לפנות ליחידה במספר ערוצים:
1. במייל: liatd@braude.ac.il
2. תחנת מידע לסטודנט: כללי – פנייה למחלקות האקדמיות והמנהליות – יחידה למעורבות חברתית ופרויקטים.

משרדי היחידה ממוקמים בבניין B, דקנט הסטודנטים, חדר 201.
טלפון: 04-9901936

ייעוץ לימודים