יונה יהב נבחר ליו”ר חבר הנאמנים

ראש עיריית חיפה לשעבר, יונה יהב, נבחר, בתחילת השנה, לכהן כיו”ר חבר הנאמנים של המכללה. במסגרת תפקידו יהיה יהב אמון על ההתנהלות הכספית, על המשאבים הנכסיים של המכללה ועל מימוש ייעוד המכללה ומטרותיה. בנוסף, יהיה יהב שותף לפיתוח המכללה ולהתוויית האסטרטגיה, לצד גיוס תרומות, על מנת להביאה להישגים חדשים. 
יונה יהב

יונה יהב, יו”ר חבר הנאמנים החדש של המכללה (צילום: ראובן קפוצינסקי)

“אני מברך את יונה יהב על הצטרפותו להנהלת המכללה וכולנו מצפים לתחילת דרכנו המשותפת”, אומר פרופ’ אריה מהרשק, נשיא המכללה. “אנו סמוכים ובטוחים כי ניסיונו הרב של יונה יהב במגזר הציבורי יתרום רבות לתהליכים אותם אנו מבקשים לקדם, ויחד נמשיך לפעול ללא לאות לפיתוח תחומי לימוד חדשים, להקמת מעבדות מחקר חדשניות ולקידום החינוך האקדמי-הנדסי בפריפריה לטובת התעשייה ומשק הישראלי”.

במעמד קבלת המינוי ציין יהב כי הוא רואה זכות גדולה לעמוד בראש חבר הנאמנים של המכללה ואמר: “כבוד גדול עבורי להצטרף למוסד מחקרי ולימודי מוביל כמו בראודה. אני חש הזדהות עמוקה עם הערכים אותם המכללה חרטה על דגלה: מצוינות, השכלה הנדסית מתקדמת, חיבור מעשי לתעשייה וקידום ושגשוג הפריפריה. הצטרפתי לאור רצוני לפעול לחיזוק הגליל ובכוונתי להעמיד מניסיוני לטובת המשך פיתוח המכללה והמשך מיצובה כמוסד אקדמי הנדסי מוביל בישראל ולסייע בהרחבת מקורות המימון שלה”.

בין השנים 2003-2018 כיהן יהב כראש עיריית חיפה. הוא החליף את דורון כהן, אשר סיים את תפקידו לאחר שמונה שנים. כהן, יו”ר ומייסד קרן קרדיטו, שימש עד לא מכבר כמנכ”ל השקעות דיסקונט ויו”ר חברת התקשורת סלקום ובעבר כיהן כמנכ”ל משרד האוצר וכמנהל רשות החברות הממשלתיות. ברכת דרך צלחה לשניהם. 

לחצו כאן וקיראו את הראיון שקיימנו עם יונה יהב לרגל היבחרו לתפקיד – לראיון 

 

ייעוץ לימודים

  • Hidden