בוגרים

אודות קהילת הבוגרים

המכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל הוקמה בשנת 1993 במטרה לפתח בצפון הארץ מרכז אקדמי ייחודי בתחומי ההנדסה ולטפח קשרי גומלין עם התעשייה. ייעוד המכללה הינו הגברת הפריון בתעשייה הישראלית בכלל ובתעשייה המסורתית בפרט, לצד מתן הזדמנויות לשוויון בחברה הישראלית באמצעות חינוך והשכלה, זאת ע”י הקניית תואר הנדסי מוביל בישראל.

מעל ל-10,000 בוגרינו לאורך השנים השתלבו ואף מובילים בזירות שונות בתעשייה, במחקר, במדע ובטכנולוגיה. אנו גאים בבוגרי המכללה על היותם מהנדסים רחבי אופקים, עם השכלה כללית ומקצועית מעמיקה ורחבה, רצון ויכולת ללימוד עצמי ולעבודת צוות, יכולת התאמה של הידע לצרכים משתנים, חשיבה ביקורתית, גישה יצירתית, חדשנית ויזמית ומודעות חברתית וסביבתית.
בוגרי המכללה הינם חלק משמעותי ומרכזי בהפיכתה לעוגן חברתי-כלכלי בגליל.

במסגרת קהילת הבוגרים מתקיימות פעילויות אקדמיות ומקצועיות בניהן ירידי תעסוקה ומפגשי זרקור, כנסים מקצועיים, הרצאות מעשירות, סדנאות ועוד לצד אירועים שיאפשרו לכם לחזק את הנטוורקינג. בנוסף, חברי קהילת הבוגרים יוכלו לקבל הטבות שונות במכללה ומחוצה לה בחברות מסחריות שונות.

אנו מזמינים אתכם להצטרף לקהילת הבוגרים שלנו, לקחת חלק בפעילויות ולחזק את רשת הקשרים שלנו ושלכם. חיזוק הקשר עם המכללה משרת אתכם ואותנו. שכן הצלחתכם הבוגרים, מחזקת את ערך המכללה ומכללה איכותית ובסטנדרט למידה גבוה, מחזקת את ערך התואר של כל אחד ואחת מכם.
מומלץ להצטרף לרשימת התפוצה שלנו ולקבל את העדכונים ישירות למייל. כמו כן, תוכלו לעקוב אחרינו גם בלינקדאין. נשמח לראותכם!


דבר הנשיא לבוגרים

שלום רב,

תמצית ההוויה של המכללה – היותה עוגן אקדמי בגליל, המגדיר כייעודו את השבחת פריון התעשייה בישראל, ובצפון המדינה בפרט. הדבר בא לאחרונה לידי ביטוי בכנס תעשיה-אקדמיה ה-12 ע”ש פרופ’ יוחנן ארזי ז”ל. בכנס נטלו חלק למעלה מ-200 משתתפים – תעשיינים בכירים ואנשי אקדמיה מובילים בתחומם, מהארץ ומחו”ל. בכנס הושם דגש על חשיבות טיפוח המחקר הפרקטי והיישומי – נושא הצועד יד ביד עם האוריינטציה התעשייתית אותה חרתה המכללה על דגלה משחר ימיה.

אני גאה לציין כי אנו המוסד האקדמי הראשון – והיחיד – בישראל אשר הניף על תורן ייעודו את הצורך הלאומי בהשבחת פריון התעשייה. כחלק מהמהלכים בהם אנו נוקטים להגשמת יעוד זה, שילבנו בכל תוכניות הלימוד שלנו נושאי אוריינות דיגיטלית, נגזרת ישירה של המהפכה התעשייתית הרביעית. שלושה נושאים קשורים קשר בל-יינתק עם תובנות מהפכה זו וכדי להטמיעם בסל הכלים של בוגרינו, אין אנו פוסחים על אף אחד מהם: נתוני עתק, בינה מלאכותית, ואלגוריתמיקה. היכרות והטמעת ידע בכל אחד משלושת אדני יסוד אלה, מקנים לבוגרינו, מהנדסי המחר, את היכולת להתנהל, להשפיע ואף להוביל את העולם הדיגיטלי בו אנו חיים.

את התוצאות אנו רואים בשטח. רבים מכם משתלבים בעמדות השפעה בתעשייה הישראלית – אתם ‘חלון הראווה’ שלנו ומקור גאוותנו. אני שמח להיווכח כי בוגרי מכללות אקדמיות בכלל משתלבים היטב בתעשייה ומצמצמים בהתמדה את הפערים מול בוגרי האוניברסיטאות. המכללה שלנו תופסת מקום של כבוד, זוכה לתגובות מצוינות בתעשייה, ועוד ידינו נטויה.

ראוי לציין בהקשר זה את המכון הלאומי לייצור מתקדם, אשר המכללה שותפה בו ואשר תכלית קיומו היא הגשמת ייעודנו – שיפור פריון התעשייה. הגליל עתיר תעשיות מסורתיות-קלאסיות, המשוועות להטמעת חדשנות בקווי הייצור שלהן: אוטומציה, רובוטיקה, מציאות רבודה, ענן, בינה מלאכותית ועוד, ובקיצור – תעשייה חכמה. מאות מפעלים כבר ניצלו את התובנות אותן הניח המכון לפתחם, על מנת לממש את השינוי הגדול, ההכרחי להישרדותם. מפעלים אלה, אשר השכילו לשלב טכנולוגיות מתקדמות בניהול ובמערך הייצור, שיפרו פלאים את הפריון והפכו לתחרותיים בעולם שאינו מפסיק לרוץ קדימה.

בנוסף, אני שמח לבשר, בהזדמנות זו, כי בעקבות הפרידה ההיסטורית מרשת אורט אנו ממשיכים במלוא המרץ לכונן את תשתיות העתיד של הקמפוס החדש. הכשרת השטח נסתיימה ואנו ניגשים לבניית שני הבניינים הראשונים. על פי התוכנית, תחל הבניה בשבועות הקרובים וזו סיבה טובה לאופטימיות לקראת השנים הבאות עלינו לטובה. פנינו להתרחבות משמעותית, שתוביל את המכללה לשיפור בתנאי הלימוד, ההוראה, המחקר והמנהל.

לסיום, ברצוני לברך את האלוף במילואים יוסף מישלב, שנתמנה לאחרונה לעמוד בראש הוועד המנהל של המכללה, וכן את מר יונה יהב, ראש עיריית חיפה לשעבר, שנבחר לעמוד בראש חבר הנאמנים שלנו. אני מאמין כי לשני האישים, שמאחוריהם עשייה מוכחת, תהיה תרומה משמעותית למכללה והריני משוכנע כי בתמיכתם ובעידודם תממש המכללה יעדים נוספים, על פי חזונה ויעודה.
לאחר שחגגנו לאחרונה את חירותנו ואת יציאתנו לדרך אקדמית עצמאית, אאחל לכל אחת ואחד מכם, כי ביחד נמשיך לקחת חלק משמעותי בהובלת התעשייה הישראלית לשיאים חדשים. בידינו הדבר.

עלו והצליחו,
פרופ’ אריה מהרשק
נשיא המכללה

הטבות לבוגרים

שירותים הניתנים ללא תשלום
 • עזרה במציאת עבודה
 • שימוש חופשי בספרייה המדעית והכללית, שימוש בשירותי הייעוץ ומאגרי המידע של הספרייה
 • סדנאות/הרצאות להעשרה ופיתוח
 • ביצוע פרויקטים על ידי סטודנטים במקומות העבודה של הבוגרים (בתיאום עם המחלקות האקדמיות)
שירותים במחירים מיוחדים
 • 50% הנחה לכל האירועים והכנסים במכללה
 • מנוי לחדר הכושר במחיר סגל
 • צילום והדפסת חומרים במחירים סטודנטיאליים, על פי מחירון זכיין המכללה
שירותים הניתנים על ידי סגל הוראה וסטודנטים
בוגרים יכולים לעשות שימוש במשאבי מכללה שונים, בתמורה לתשלום ישירות לנותן השירות (חברי סגל/ מורים מהחוץ/ סטודנטים) במחיר שיקבע ביניהם.

 • סגל אקדמי לצורך יעוץ/עבודת מחקר/ ביצוע פרויקט/ עריכת סקרים/ ביצוע ניתוחים סטטיסטיים על בסיס חד פעמי או מתמשך: המכללה תסייע באיתור חברי סגל מתאימים
 • ביצוע סקרי ספרות על ידי אנשי סגל ו/ או סטודנטים: המכללה תסייע באיתור חברי סגל וסטודנטים המתאימים לביצוע סקר ספרות בתחום מסוים
 • ביצוע סקרים על ידי אנשי סגל ו/ או סטודנטים: המכללה תסייע באיתור חברי סגל וסטודנטים המתאימים לביצוע סקר בתחום מסוים
 • הסטודנטים יוכלו לבצע פרויקטים בתעשיות במסגרת לימודיהם במגוון תחומי הלימוד במכללה. המעוניינים יפנו למחלקה הרלוונטית באמצעות דואר אלקטרוני/ אתר המחלקה
הצטרפות לקהילת הבוגרים
בוגרינו הם שותפים משמעותיים ומעורבים בעשייה במכללה ובקהילה
יצירת קשר