מחזקים את הקשר הבינלאומי

ד"ר נדב בדריאן, מנהל IRO

ד”ר נדב בדריאן, מנהל IRO

עם שוך תקופת הקורונה ומגבלותיה נמשכת העשייה במכללה לחידוש הקשרים הבינלאומיים במישורים שונים ומגוונים, כך אומר ד”ר נדב בדריאן, מנהל IRO, האמון על קשרים אלה. “במסגרת הפעילות שלנו בחודשים האחרונים קלטנו לאחרונה את סימון הירנר, סטודנט מאוניברסיטת איסטנברוק באוסטריה, שבחר לעשות אצלנו סמסטר במסגרת לימודיו לתואר שני בהנדסת תוכנה”, מספר נדב. “בנוסף, הפצנו בקרב הסטודנטים שלנו קול קורא למלגות לימודים בפיטסבורג ארה”ב ובאוניברסיטת פלורידה. ככל הנראה בין 3-5 סטודנטים שלנו ייצאו במהלך חודשי הקיץ ללימודים של ארבעה חודשים בארצות הברית. חלקם ייקלטו במעבדות המחקר של אוניברסיטת פיטסבורג וחלקם ישהו בפלורידה, שם יעבדו במעבדת מחקר העוסקת בביומכניקה שיקומית”. 

סימון - סטודנט שהגיע מארצות הברית

הסטודנט סימון הירנר הגיע מאוסטריה ללימודי סמסטר אחד במכללה

“אני מאוד שמח על ההזדמנות הייחודית שנפלה בחלקי לעשות סמסטר אחד במכללת בראודה”, אומר לנו סימון מאוניברסיטת אינסטנברוק, שנחת בקמפוס לפני כמה שבועות, לאחר שחברת BMW, שבה הוא מועסק בעיר מינכן, עודדה את נסיעתו לאומת הסטאטאפים וולחזרתו בתום הסמסטר עם  תובנות חדשות. “ישראל הוא המקום האידאלי עבורי לפתח את המומחיות שלי, בפרט בנושא הבינה המלאכותית, שבו יש לכם קורסים מעניינים, וגם בהנדסת מכונות. מעבר ללימודים, אני מאוד נהנה כאן, נחשף לתרבות העשירה של ישראל, לחיי הלילה וליופיו של הנוף. אני מברך על הגעתי וממתין בהתרגשות לראות מה מצפה לי בהמשך הסמסטר”. 

בנוסף לכך, המכללה נערכת לקליטת 18 סטודנטים מהמכון הטכנולוגי בווסטר ארה”ב שיגיעו לבצע פרוייקט גמר בישראל. במסגרת זו סטודנטים מהמכללה ישתפו ביניהם פעולה בשני פרוייקטים: הפרוייקט הראשון יהיה בהנחיית ד”ר נירית גביש, ראשת המחלקה להנדסת תעשייה וניהול, ד”ר ענת דהן מהנדסת תוכנה וד”ר דן קופרמן מהמחלקה לחינוך. במסגרת פרוייקט זה, שיהיה בשיתוף מגמת טכנולוגיה של תיכון כרמי ומחלקת החינוך של עיריית כרמיאל, ינסו הסטודנטים לייעל ולטייב באמצעים טכנולוגיים את התנועה בסביבת בתי הספר בעיר. בפרוייקט השני, ד”ר סימה ביסוואס מהמחלקה להנדסת מכונות, תבנה ביחד עם הסטודנטים מודל פיסי, המחקה פגיעות טראומה בגפיים. הסטודנטים מחו”ל יעבדו על פרוייקט זה במעבדות המכללה, ביחד עם סטודנטים מהמחלקה.

“אני גם שמח לבשר שבימים אלה ממש אנו נמצאים בהליכי חתימה עם כמה וכמה מוסדות אקדמיים באירופה, לצרכי חילופי סטודנטים. במהלך חודש יוני נקיים כנס מיוחד שבו נחשוף את הסטודנטים במכללה לאפשרויות החילופים שיהיו לפניהם ואני תקווה שרבים ייענו להזדמנות”, מסכם ד”ר בדריאן. “בנוסף, בכל הקשור לסגל האקדמי, קיימנו לאחרונה סדנת לינקדאין, כחלק מתוכנית שמטרתה להכשיר אותם לקידום פעילותם בפלטפורמה פופולרית זו, שבאפשרותה לחשוף את עשייתם המחקרית ברמה הבינלאומית ובכך לתרום למוניטין המכללה”. 

ייעוץ לימודים

  • Hidden