הערך המוסף של מיומנויות יסוד

מאת: ד”ר דנה פישר שחור, ד”ר יעל פורמן שהרבני, גב’  שרון תדהר

קורס מיומנויות יסוד

פאנל של מעסיקים מהתעשייה במהלך הכנס

מפגש מרתק עם חמישה נציגי תעשייה התקיים השנה במסגרת קורס החובה בשנה א’ במכללה: “מיומנויות יסוד הנדסיות“. מטרת הקורס, המתקיים מטעם המרכז לחינוך הנדסי ויזמות, היא לפתח אצל כלל הסטודנטים מיומנויות חיוניות כבר בתחילת הלימודים, על מנת לאפשר העמקה ותרגול במיומנויות אלו בהמשך דרכם האקדמית.

הסטודנטים והסטודנטיות בקורס מעלים שאלות כמו: “מדוע חשוב ללמוד ולתרגל מיומנויות כמו עבודת צוות, פרזנטציה ופתרון בעיות לפני העבודה בתעשייה?”, או:  “מהו הערך המוסף של מי שמצויידים במיומנויות אלו?” כדי לענות לשאלות אלו, ולבסס את הקשר בין מיומנויות יסוד הנדסיות לבין העבודה בעתיד יזמנו פאנל מעסיקים – מפגש מיוחד שהתקיים בינואר האחרון, ובו באו לידי ביטוי דבריהם של נציגי מעסיקים היישר מהשטח.

בפאנל השתתפו מנהלים בעלי רצון ועניין במפגש ובשיח עם הסטודנטים. הם הציגו את הדרישות שלהם ממהנדסים ומהנדסות לקראת קבלתם לעבודה. הדוברים הדגישו את הדרישה למיומנויות הליבה (היסוד) הבאות: ניהול זמן ומשימות, תקשורת בין אישית, עבודת צוות ושיתוף פעולה, מודעות לרגשות והתמודדות עם קשיים. במהלך הפאנל שמחנו לאפשר לסטודנטים לשאול שאלות ולקבל מענה ממקור ראשון. 

חברי הפאנל השיבו לסטודנטים מהן דרישות התעשייה מהם

חברת כתר פלסטיק שלחה שלושה נציגים בכירים: מר אלי וויצמן – המנהל הטכני, מר אשר זגורי  – מנהל הנדסה ופיתוח תבניות, ומר מיקי בן שושן – סמנכ”ל התפעול ובוגר בראודה. מיקי בן שושן סיפר לנו כי חשוב לו מאד שקורסים נוספים ישלבו מיומנויות ליבה. הוא הדגיש כי המיומנויות חיוניות ומאפשרות התקדמות בסיום הלימודים בבראודה לתפקידים מעניינים ומובילים בתעשייה. מר אופיר זיסמן, מנכ”ל MicroKim, נרתם גם הוא להשתתפות בפאנל והדגיש את החשיבות של “להבין מול מי אתה עובד”.  מר ערן ארז, מנכ”ל Pyrrhason LTD, הדגיש את החיוניות של למידה מתמשכת, הקדשת זמן לזיהוי של הבעיה’, וניהול רגשי, אשר קשור כמעט לכל פעילות.

בסיום המפגש הסטודנטים והסטודנטיות ענו על שאלון לסיכום ומשוב, וממנו עלה כי העריכו מאד את ההזדמנות להיפגש עם נציגי התעשייה, ולשמוע מהם ישירות על הערך המוסף והחיוני שיש למיומנויות ליבה לעבודה בתעשייה.

תודתנו לכל השותפות והשותפים: יוזמת המפגש, גב’ שרון תדהר (מרצה בקורס), אשר איתרה את המשתתפים והנחתה את הפאנל. בנוסף, פעלו והכינו את המפגש המכובד, שהשתתפו בו מעל 300 סטודנטים, מנחים ומרצים: ד”ר דנה פישר שחור (רכזת הקורס); ד”ר יעל פורמן שהרבני (יועצת פדגוגית ומלווה את הקורס); צוות המרכז לחינוך הנדסי וליזמות: רמי פכט (צילום וידאו), אביחי בלמס (צילום סטילס וגרפיקה) ולילך גרש (ארגון והכנה). בנוסף, תודה לצחי ג’ון רודי ממחלקת המשק על עזרתו הרבה בהפקת האירוע.  

ייעוץ לימודים

  • Hidden