מלגות Dell לקבוצות מיעוט

מאת: דונה אשכנזי, האחראית על המלגות בדקנט הסטודנטים

זו השנה השלישית שחברת הטכנולוגיה Dell Technologies מעניקה מלגות לסטודנטים של בראודה. מטרת התוכנית היא עידוד לימודים טכנולוגיים בקרב סטודנטיות וסטודנטים מהחברה הערבית. התוכנית מסייעת להם לממן את לימודיהם, להיחשף לתעשיית ההייטק ולהעמיק את היכרותם עם עולמות התעשייה והתעסוקה.

סטודנטים בביקור בחברת DELL

הסטודנטים בזמן ביקורם בחברת Dell Technologies

התוכנית כוללת מנטורינג – סדרת מפגשים, אישיים וקבוצתיים, עם מהנדסי החברה; ליווי וחניכה אישית, אשר מסייעת למלגאי התכנית להיכנס לעולם התוכן הרלוונטי להם ולחוות אותו בטרם יסיימו את לימודיהם האקדמיים. בנוסף למלגה ולמנטורינג, כוללת התוכנית גם ייעוץ תעסוקתי. כמו כן, חלק מהסטודנטים משתלבים בהמשך בחברה עצמה. הסטודנטים בתכנית Dell  דואגים “להעביר את זה הלאה” ובכך מחזירים תרומה לקהילה, על ידי חונכות לימודית לילדים בפריסה ארצית.

בחודש ינואר התקיים מפגש פתיחה במשרדי החברה בגליל ים. הסטודנטים קיבלו רקע על החברה ועל יעדיה מדן ענבר, מנכ”ל מרכז הפיתוח בישראל ונשיא תחום ההנדסה והפיתוח בקבוצת הנדסת התשתיות Dell Technologies הגלובלית. בהמשך שמעו על התוכנית הייחודית והוצמדו למנטורים שילוו ויחנכו אותם.

מיקוד התוכנית, בקבוצות שזקוקות לקידום בחברה הישראלית, הולך יד ביד עם האג’נדה שמקדם דקנט הסטודנטים במכללה. נשים, אמנם, מהוות כמחצית מהאוכלוסייה, אך יש להן ייצוג נמוך בעמדות מפתח ובדרגים ניהוליים בכירים. ניתן לראות זאת גם בתת הייצוג של סטודנטיות במחלקות ההנדסה בבראודה. עידוד נשים, ואוכלוסיות אחרות שסובלות מתת-ייצוג במקצועות ההנדסה (ובמקצועות מובילים אחרים), יסייע להן לסיים לימודיהם בהצלחה ולעבוד במקצועות מתגמלים. בכך יוכלו לשדרג את מעמדם החברתי-כלכלי ובמקביל לתרום לחברה.

יצוין כי בתוכנית משתתפים גם סטודנטים מהפקולטות להנדסת מדעי המחשב, הנדסת תוכנה והנדסת חשמל מהטכניון ומאוניברסיטת בן גוריון. 

ייעוץ לימודים

  • Hidden