יום חשיפה לחברה הערבית

דקנית הסטודנטים, יאנה מלניקוב, מספרת על שירותי הדקנט

כ-200 תלמידי בתי ספר תיכוניים מהחברה הערבית הגיעו בשלהי חודש פברואר לקמפוס, ביחד עם צוותי ההוראה שלהם, במטרה לחשוף אותם לתכני הלימוד ולעודדם להירשם ללימודים. התלמידים קיבלו מנציגי המחלקות מידע על תוכניות הלימוד, תנאי הקבלה, שירותי הדיקנט ומסלולי המכינה הקדם אקדמית. 

דיקנית  הסטודנטים, יאנה מלניקוב, נשאה את דברי הפתיחה ואחריה וואפא עבד אלגני, יועצת הקריירה בדיקנט, הרחיבה על המחלקות השונות. ד”ר סאמי אבו סאלח, מרצה במחלקה להנדסת מכונות, חשף בפני התלמידים את נפלאות התחום ואפשרויות התעסוקה המגוונות שמחכות לבוגרי התוכנית. בין בתי הספר שהשתתפו ביום החשיפה: “אבן סינא” מנחף, “אלאשראק” מעוספיא, “אלביאן” מטמרה,  וכן בית ספר “אלח’וארזמי”, גם הוא מטמרה. 

יום החשיפה התקיים ב 21.2 במסגרת שיתוף פעולה ייחודי בין צוות היחידה לקידום סטודנטים ערבים בדיקנט, סטודנטים מהמחלקות השונות ורכזת השיווק לחברה הערבית, הזילה נעמה. היום כלל סיור במתקני הקמפוס,  בהם המתינו לתלמידים סטודנטים מהמחלקות השונות וענו על שאלות. בסוף היום התקיים פאנל מסכם והזילה נעמה, שהיא רכזת החברה הערבית במכינה הקדם אקדמית, הרחיבה על מסלוליה השונים וכן על אפשרויות החונכות התומכת, שניתן לספק לסטודנטים בתחילת דרכם האקדמית, כדי לסייע להם להתתמודד עם האתגר הלימודי בהצלחה.  

“שיתוף הפעולה עם כל הגורמים, מתוך מטרה משותפת לקדם את המתעניינים בלימודי הנדסה בחברה הערבית, הוכיח את עצמו ביום הזה”, מסכמת הזילה נעמה. “עבור התלמידים היה זה יום חווייתי ואינטראקטיבי באופיו. אני משוכנעת שבאמצעות איגום משאבים ושיתוף פעולה פורה ניתן לבצע שינוי חברתי אמיתי. ברצוני להודות למנהלי בתי הספר, ליועצות וכמובן לכל התלמידים שלקחו חלק בהצלחת יום זה”.

מפגש חשיפה לחברה הערבית     

ייעוץ לימודים