יום חשיפה לתלמידים מהחברה הערבית-2

כ-200 תלמידי בתי ספר תיכוניים מהחברה הערבית הגיעו בשלהי חודש פברואר לקמפוס, ביחד עם צוותי ההוראה שלהם, במטרה לחשוף אותם לתכני הלימוד ולעודדם להירשם ללימודים. התלמידים קיבלו מנציגי המחלקות מידע על תוכניות הלימוד, תנאי הקבלה, שירותי הדיקנט ומסלולי המכינה הקדם אקדמית. 

דיקנית  הסטודנטים, יאנה מלניקוב, נשאה את דברי הפתיחה ואחריה וואפא עבד אלגני, יועצת הקריירה בדיקנט, הרחיבה על המחלקות השונות. ד”ר סאמי אבו סאלח, מרצה במחלקה להנדסת מכונות, חשף בפני התלמידים את נפלאות התחום ואפשרויות התעסוקה המגוונות שמחכות לבוגרי התוכנית.בבין בתי הספר שהשתתפו ביום החשיפה: “אבן סינא” מנחף, “אלאשראק” מעוספיא, “אלביאן” מטמרה,  וכן בית ספר “אלח’וארזמי”, גם הוא מטמרה. היום התקיים במסגרת שיתוף פעולה ייחודי בין צוות היחידה לקידום סטודנטים ערבים בדיקנט הסטודנטים ורכזת השיווק לחברה הערבית,  מראם נאסר כרים. 

יום החשיפה כלל סיור במתקני הקמפוס,  בהם המתינו לתלמידים סטודנטים מהמחלקות השונות וענו על שאלות. בסוף היום התקיים פאנל סיכום ובו קיבלו התלמידים מידע רב על שירותי הדיקנט עבורם. הזילה נעמה, רכזת החברה הערבית במכינה הקדם אקדמית, הרחיבה על מסלוליה השונים וכם על אפשרויות החונכות התומכת, שניתן לספק לסטודנטים בתחילת דרכם האקדמית, בכדי שיתמודדו עם האתגר הלימודי בהצלחה.  

“שיתוף הפעולה עם כל הגורמים, מתוך מטרה משותפת לקדם את המתעניינים בלימודי הנדסה בחברה הערבית, הוכיח את עצמו ביום הזה”, מסכמת הזילה נעמה. “עבור התלמידים היה זה יום חווייתי ואינטראקטיבי באופיו. אני משוכנעת שבאמצעות איגום משאבים ושיתוף פעולה פורה ניתן לבצע שינוי חברתי אמיתי. ברצוני להודות למנהלי בתי הספר, ליועצות וכמובן לכל התלמידים שלקחו חלק בהצלחתו של יום זה”.

מפגש חשיפה לחברה הערבית     

 

ייעוץ לימודים