מלגות למשרתים בתפקידי לוחמה

טקס הענת המלגות

השנה הוענקה המלגה ע”ש נדב באלוה ל-73 סטודנטים ממוסדות אקדמיים שונים

סמ״ר נדב באלוה, לוחם סיירת אגוז, נפל ב-2006 במלחמת לבנון בקרב הקשה שהתחולל במארון א-ראס. הוריו של נדב ז”ל, אליפז ותמי, עובדת המכללה, יזמו על שמו את קרן “מלגת לוחם״, במטרה להנציח את רוחו ומורשתו של נדב, באמצעות הענקת מלגות לסטודנטים וסטודנטיות לוחמים ותומכי לחימה. המכללה מעניקה את חסותה  למיזם ומידי שנה מסייעת בידי המשפחה בקיום טקס חגיגי שבו מוענקות המלגות לסטודנטים שנבחרו. עד כה, ב-15 שנות קיומה, חילקה הקרן כ-800 מלגות.

בטקס שהתקיים במכללה ביום שלישי השבוע (22.3.22) חולקו 73 מלגות לסטודנטים הלומדים במכללה, בטכניון, באוניברסיטת בן גוריון בנגב ובאוניברסיטת בר אילן. האלוף במילואים אליעזר שקדי, לשעבר מפקד חיל האוויר, ומי שבימים אלה עומד בנשיאות ארגון מסע ישראלי דיבר מול המוזמנים על נדב, על תכונות ההובלה ועל חשיבות הנתינה והחתירה למטרה, תוך מתן כבוד ל”אחר”.

אחיאב גולן

אחיאב גולן, מנכ”ל המכללה: “מצופה מהמלגאים להיות מרכיב בחוסן הלאומי של המדינה”

מנכ”ל המכללה,  אחיאב גולן, הזכיר את הקשר ה”משפחתי-צבאי”, שהוא חש כיוצא “גולני” אף הוא, ביחס לנדב ז”ל, והבטיח שהמכללה תעשה את מירב המאמצים לסייע בשימור מפעל ההנצחה הנפלא לזכרו. “אנחנו מוקירים ומעריכים מאד את דרך ההנצחה, לפיה מוענקות  מלגות נדיבות לאלה הממשיכים את דרכו של נדב בתרומה למדינה”, אמר אחיאב. “על רקע המתחולל בימים אלה באוקראינה, אנחנו חייבים לא לשכוח מאין באנו ומה עלול להתרחש ב”שכונה” שלנו אם לא נהיה מוכנים, נכונים וחזקים. מה שמוביל אותנו למוכנות הנדרשת בין השאר זה החינוך ברבדיו השונים, כשחלקה של המכללה הוא בהכשרת המהנדסים לפיתוח הטכנולוגיה והחדשנות לתעשייה – מרכיבים מהותיים בחוסן הלאומי שלנו. וזו לטעמי התמורה המצופה מכם, מקבלי המלגות –  להיות מרכיב בחוסן הלאומי של המדינה”.

את הטקס חתם אליפז באלוה, אביו של נדב, בדברי תודה לתורמים הרבים שמלווים את הפרויקט במשך שנים, ואשר מאפשרים להגדיל בהתמדה את מספר המלגאים.

בטקס  השתתפו, בין היתר: פרופ’ פרץ לביא, נשיא הטכניון לשעבר ויו”ר המועצה הלאומית למחקר ופיתוח, ח”כ טטיאנה מזרסקי; דיקנית הטכניון, פרופ’ אילת פישמן; דיקנית אוניברסיטת בן גוריון, פרופ’ אורנה אלמוג; נציגת אונ’ בר אילן – גב’ ליאת באום וסמג”ד יחידת אגוז, רס”ן חגי שרעבי.

בנוסף, תרומה בסך 5,000 דולר הועברה לאחרונה למכללה, ע”י תושב חוץ. סכום התרומה חלוק בין חמישה סטודנטים, אשר שרתו בסמסטר האחרון תקופות ארוכות במילואים. הסטודנטים, זוכי המענק בסך 1,000 דולר כל אחד, הם: דקל בר-שדה, יוני שלום עמר, יוסף אביטל, דניאל בבין ועקיבא עדן. לדברי נשיא המכללה, פרופ’ אריה מהרשק, התורם ביקש להביע באמצעות תרומתו את אהדתו והערכתו לסטודנטים משרתי המילואים, הניצבים מול אתגר אקדמי מורכב. “הודיתי לתורם בחום על תרומתו, הבעתי בפניו הערכה רבה על פועלו לקידום הכשרת מהנדסים מובילים בישראל, והבטחתי להמשיך לעדכנו בדבר ההתפתחויות והתהליכים המבורכים אותם חווה המכללה”, דברי הנשיא.

 

 

ייעוץ לימודים

  • Hidden