שת”פ עם חברת התוכנה PTC

זיו בלפר, סגן נשיא עולמי למחקר ופיתוח ומנכ”ל PTC ישראל, הגיע ללשכת נשיא המכללה, פרופ’ אריה מהרשק, ונקבעו העקרונות לשיתוף הפעולה הצפוי

בתחילת חודש פברואר חתמה המכללה על הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי ארוך טווח עם חברת התוכנה ההנדסית PTC. שיתוף הפעולה נועד לשדרוג תכני הלימוד ולהקניית ידע וכלים להם ידרשו מהנדסי העתיד בעידן התעשייה המתקדמת. במסגרת ההסכם ישודרגו תוכניות הלימוד במכללה, במטרה להתאים אותן לדרישות התעשייה והשוק, וכך לאפשר למהנדסים הצעירים להשתלב ביתר קלות בשוק העבודה. על פי ההסכם, PTC תהיה שותפה פעילה בתוכניות הלימוד במכללה באמצעות תמיכה וייעוץ בבניית קורסים, הדרכת סגל המרצים, מתן רישיונות תוכנה ועוד. בעתיד תישקל הרחבת שיתוף הפעולה לכל זרועות המכללה, לרבות המכון לייצור מתקדם, מאיץ הגליל, המרכז לחינוך הנדסי וליזמות, אופק-אשכולות בע”מ והמועדון ההנדסי.

“אני מאמין כי תוכנית לימוד אקדמית-הנדסית חייבת להיות מחוברת לתעשייה ולדרישות השוק ומברך על שיתוף פעולה עם חברת טכנולוגיה רב-לאומית, שתעשיר את תכני הלימוד והכלים ההנדסיים, העומדים לרשות הסטודנטים שלנו ותתרום לחוויית הלמידה”, אומר פרופ’ אריה מהרשק, נשיא המכללה. “אין ספק כי שיתוף הפעולה ישדרג את תכנית הלימוד כך שתכלול את צרכי הטרנספורמציה הדיגיטלית ואת הטכנולוגיות המתקדמות ביותר. ל-PTC ניסיון מוכח בשיתופי פעולה עם האקדמיה בישראל ובחו”ל והם יסייעו בידינו לעודד את הסגל האקדמי ליישום אסטרטגיות חינוכיות חדשות ולשילוב מיומנויות חיוניות כמו גישה רב-תחומית, עבודת צוות, חשיבה ביקורתית, ראייה שיטתית, למידה עצמית, מצוינות ומנהיגות הנדסית ועוד”.

זיו בלפר, סגן נשיא עולמי למחקר ופיתוח ומנכ”ל PTC ישראל, בירך על ההסכם ואמר: “כחברה בינלאומית ששני מרכזי הפיתוח הישראליים שלה, בהרצליה ובחיפה, מפתחים מוצרי תוכנה המשמשים חברות תעשייה ענקיות כמו טויוטה, לוקהיד-מרטין, בואינג, אאודי, סמסונג, דל ועוד, לקחנו על עצמנו להוביל בישראל את שיתוף הפעולה בין האקדמיה והתעשייה. יש לנו ניסיון רב ומוצלח בשיתוף פעולה עם מוסדות אקדמיים מובילים בעולם. בין ההצלחות, ראוי לציין את שיתוף הפעולה עם אוניברסיטת אאכן בגרמניה, שנמשך מעל חמש-עשרה שנה ברציפות. במסגרתו הוקמו מספר מיזמים מוצלחים שהפכו לחברות מסחריות. כעת, אנו פועלים לקדם שיתופי פעולה גם עם מוסדות אקדמיים בישראל. המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה היא נדבך חשוב בפעילות זאת”.

PTC היא חברה אמריקאית שבסיסה בבוסטון, היא נסחרת בנאסדק ונכללת באינדקס S&P 500. הטכנולוגיה שלה מסייעת לחברות בכל העולם לנהל את מחזור חיי המוצר שלהן לרבות תכנון, סימולציה, ייצור, תפעול ותחזוקה של המוצרים בעולם חכם ומחובר. עם לקוחותיה של PTC נמנות חברות ייצור וטכנולוגיה מהגדולות בעולם ובהן פרארי, וולוו, פולקסווגן, נאס”א, אינטל, פיליפס, מיצובישי, טושיבה ומוטורולה.

מרכז הפיתוח של PTC בישראל פועל מאז 1991 כמרכז הפיתוח הראשון של החברה מחוץ לארה”ב, מאז היווסדה. כיום מעסיקה החברה מאות עובדים בשני מרכזי פיתוח בהרצליה ובחיפה. מרכז הפיתוח הישראלי הוא השני בגודלו בעולם, מחוץ לארה”ב, והוא אחראי לפיתוח מוצריה המובילים של PTC. הטכנולוגיות והפתרונות ההנדסיים של PTC מאפשרים לנהל את כל חיי המוצר משלב הרעיון, דרך התכן, הסימולציה והייצור ועד לתמיכה אצל הלקוח. התוכנה מאפשרת לתכנן את המוצר באופן דיגיטלי, לצפות בו בתלת-ממד, לבחון כיצד כל מרכיביו משתלבים יחד, לאפשר ללקוחות ולספקים לבחון אותו בשלבי התכנון ולעדכן אותו בקלות עוד בטרם הגיע לשלבי הייצור. מחזור המכירות של חברת PTC בשנת 2021 הסתכם ב- 1.81 מיליארד דולר, והיא מוכרת את מוצריה ליותר מ- 30,000 ארגונים בכל רחבי העולם מתוכם כ-70 בישראל.

ייעוץ לימודים

  • Hidden