עשור לפרויקט הדגל למען מוגבלים

עשור לפרויקט הדגל 

אורנית בר זית, מובילת פרויקט הדגל במכללה

ד"ר אורית בראון בנימין

ד”ר אורית בראון-בנימין, ראשת המחלקה להנדסת מכונות

במסגרת פרויקט הדגל, הפועל במכללה מזה 10 שנים, נעשים פרויקטים לטובת אנשים עם מוגבלויות במרכזי שיקום, מרכזי תעסוקה, מוסדות חינוך ומחלקות בתי חולים. 

לדברי אורנית בר זית, מובילת הפרויקט במכללה, בשנה האחרונה נבחר מעון הדקל בכרמיאל, המופעל על ידי עמותת “אלווין”, לקבל פתרונות יצירתיים – פרי מוחם הקודח של סטודנטים מהמחלקה להנדסת מכונות – לפעוטות עם מוגבלויות, השוהים במעון. הסטודנטים לומדים ביומכניקה שיקומית (אחד משישה קורסים המוגדרים “מלווי עשייה”), שמנחה ראשת המחלקה, ד”ר אורית בראון בנימין.

אתם מוזמנים להתרשם מהפרויקטים (המוצגים ב”קוביות” בקטגוריה זו), לא לפני שנוקיר תודה לרומי מרינברג, מרפאה בעיסוק, שמלווה כבר כמה שנים את עבודת הסטודנטים, לשמעון סיגלר, מרצה במכללה שליווה את הסטודנטים בעיצוב המוצרים שתכננו, בשיתוף עם אנשי צוות המעון ולחיים שלם, האחראי על סדנת המלאכה בקמפוס שמסייע בייצור הפרויקטים ובהוצאתם לפועל. 

“אנו גאים בעשרות מוצרים, מתקנים ופתרונות יצירתיים, שתודות לפרויקט הדגל, הגיעו לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים מכל הגילים ועם מגוון רב של מוגבלויות”, אומרת אורנית בר זית. “אנחנו מפעילים את התוכנית המבורכת הזאת כבר עשר שנים, ועוד ידינו נטויה. קשה להכביר מילים על חשיבות הפרויקטים שהסטודנטים שלנו מבצעים עבור אותם אנשים ומוסדות שמשוועים לעזרה ולהקלה בחיי היום-יום שלהם. אני גאה להיות חלק מהמפעל החשוב הזה ומקווה שהוא ימשיך עוד שנים רבות. אני קוראת לסטודנטים ואנשי סגל המעוניינים להשתלב בפרוייקט הדגל לפנות אליי ולהצטרף לקהילה שנותנת מהלב שלה לאוכלוסיות שזקוקות לטוב שיש לנו להציע”. 

האזינו לדברים המרגשים שאומרת פאינה רוז’נסקי, מנהלת מעון “הדקל” של עמותת אלוין בכרמיאל, על שיתוף הפעולה עם המכללה:

 

ייעוץ לימודים

  • Hidden