הוקרה לסטודנטים שתרמו לחברה

אתי שפרברג, מנהלת היחידה למעורבות חברתית בדיקנט

בכל פעם נעים לגלות מחדש, שבין הסטודנטים הלומדים במכללה, ישנם רבים שרואים חשיבות בתרומה מזמנם לקהילה ולחברה. הם עושים את מעשיהם הטובים בשקט, למרות הלימודים המאתגרים, מתוך ראיית עולם שמעורבות חברתית הכרחית להפיכת העולם למקום טוב יותר. אף אחד מהם לא עושה זאת כדי לקבל פרס על מעשיו, ובכל זאת, המכללה יודעת להוקיר תודה על מעשיהם. לא פחות מתשעה סטודנטים וסטודנטיות זכו לאחרונה לקבל תעודות הוקרה, וזה המקום להודות גם לאתי שפרברג, מנהלת היחידה למעורבות חברתית בדיקנט, שהתנדבות הסטודנטים למען הקהילה, נעשית באמצעותה.   

אז אחרי ההקדמה הזאת, הנה הם שמות מקבלי תעודות ההוקרה, וכמה מילים על תרומתו המבורכת של כל אחד מהם:

אברהים מזריב – מדריך במרכז למצוינות, במקצועות המדעים והמתמטיקה. החניכים מאוד אוהבים אותו, כי הוא תמיד זמין ועוזר לכולם. ניתן לסמוך עליו והוא מהווה מודל לחיקוי עבור החניכים והסביבה.

יבגני ניקולאיב –  מדריך בחוג אנגלית לשכבות ה’-ו’. במסגרת זו יצר קשרים משמעותיים עם הילדים, פיתח סביבה חינוכית וחווייתית. יבגני מעודד התמדה ומצליח לייצר רשת ביטחון לילדים שמקצוע האנגלית היווה עבורם קושי, עד כדי הירתעות מהתמודדות אתו.

מקרן אייסף נבחרה הסטודנטית הילה גבאי, אשר פועלת במסגרת זו שלוש שנים, הילה משמשת כחונכת לתלמידי תיכון בשעורי עזר ובליווי חברתי-רגשי. השנה לקחה על עצמה לעודד תלמידות בתיכון ללימודי הנדסה.

אור ביטון – הוביל תוכנית סיוע אזורית, וביחד עם עוד 30 סטודנטים לקחו חלק בחלוקת מזון לקשישים, בשיפוץ גני ילדים. בנוסף, אור לקח על עצמו לקיים את “מתכון עם זיכרון”, הבא להנציח חיילים שנפלו, באמצעות מפגש עם המשפחות השכולות סביב המאכל האהוב על החייל שנפל, כדי לספר במעמד זה את סיפור חייו. 

תורמים לחברה ולקהילה – הסטודנטים המצטיינים במעמד קבלת תעודות ההוקרה

בן אור בלחסן לקח על עצמו להוביל את סיירת השיפוצים בעיר לטובת גני ילדים ומקומות נוספים בעיר, וכן את שיפוץ בתי הכפר לטובת קבוצת הסטודנטים המתגוררים בה. 

אנה קורסונסקיה מלווה “חיילים בודדים” במהלך שירותם הצבאי. בתוכנית “האח הגדול למען חיילים בודדים” משמשת אנה, שעלתה לארץ לבדה מאוקראינה והייתה בעצמה חיילת בודדה, כמודל חיקוי לחוסן נפשי, למוטיבציה, נחישות והצלחה.

נדב נוימן ועודד ענף פעלו במסגרת תוכנית “ממחזרים ונהנים” והיו הרוח החיה, הפעילה והיצירתית בהכנת פינות חמד ומיצגים שהוצבו בכרמיאל ושכולם נוצרו מחומרים ממוחזרים. השניים, שביצעו את פעילותם מעבר לשעות הלימודים, התקינו ושינעו את המיצגים ברכבם הפרטי ומצאו פתרונות לכל בעיה שעלתה.

סתיו שפירא – פעילה בעמותת עמיתים, המטפלת בנוער המוגדר כמתמודדי נפש. סתיו חנכה תלמידה עם בעיות נפשיות. תחילת הפעילות הייתה בעיקר בקיום מפגשים לצורך הליכה וכושר, ותוך כדי הפעילות התפתחו בין  השתיים יחסי חברות, שהובילו לשיחות עומק ולהעצמתה האישית של החניכה, כדי כך שהיום החניכה הפכה לחונכת בעצמה בארגון “כנפיים של קרמבו”.

שיראל חנקין  –כמו סתיו, פועל במסגרת עמיתים ותומך בנער מופנם, שאינו מעורב חברתית כלל. לאחר כחודשיים של מפגשים הצליח שיראל להגביר ולחזק אצל הנער את הביטחון העצמי, מה שהוביל אותו להצלחות בלימודים, להיבחן בבחינות הבגרות, להבעה עצמית ולהשתלבות טובה בחברת הנוער. במהלך השנה  האחרונה נבחר שיראל לפרלמנט הנוער בכרמיאל.

יישר כח לכולם !

ייעוץ לימודים