תאוצתו של “מאיץ הגליל”

חברת פיליפס, מובילה עולמית בחדשנות טכנולוגית ובפיתוח פתרונות בתחום הבריאות, הודיעה כי היא מצטרפת כשותפה למאיץ הגליל לתעשייה חכמה – האקסלרטור שהמכללה מובילה באזור, שתכליתו לקדם סטרטאפים בתחום Industry 4.0.

רמי גזית

רמי גזית, מנהל מאיץ הגליל

מאיץ הגליל לתעשייה חכמה, מיסודה של המכללה, ממשיך להתפתח ולתת ערך משמעותי לסטארטאפים ולחברות יצרניות. לאחרונה הצטרפה חברת פיליפס להנהלת המאיץ, בה חברים המכללה, חברת KLA, חממת i4valley העוסקת בהשקעות בסטאראטפים בתחום התעשייה החכמה, והרשויות המקומיות – כרמיאל, משגב ואשכול בית הכרם. שילובה בהנהלת המאיץ של חברת פיליפס, מובילה עולמית בתחום הבריאות והחדשנות בתחום, מהווה עליית מדרגה נוספת של המאיץ בחיבורו ליצרנים ולהכרה ביכולתו לשמש מקפצה לסטארטאפים העוסקים בתעשייה היצרנית.

“אני שמח מאד על שיתוף הפעולה עם פיליפס, חברה שעומדת בחזית הטכנולוגיה במחקר, בפיתוח ובייצור, ומדגימה הלכה למעשה לאן אפשר להגיע בתחום של תעשייה חכמה” אומר אחיאב גולן, מנכ”ל המכללה ויו”ר הנהלת המאיץ. “אני משוכנע שהצטרפותה כשותפה תעזור לנו למנף את האקסלרטור, להגיע לקהל רחב יותר של יזמים, ולתת ערך גבוה לתעשייה הישראלית והעולמית. המכללה פועלת להטמעת החדשנות בתעשייה המסורתית, הן בקרב הסגל האקדמי והחוקרים והן בקרב הסטודנטים לתואר ראשון ולתואר שני במסגרת פרויקטי גמר או התמחות בתעשייה”.   

מנכ"ל המכללה, אחיאב גולן

מנכ”ל המכללה, אחיאב גולן

המאיץ מתמקד בסיוע לחברות סטארטאפ בשלב המוקדם, הפועלות בתחום הספציפי של תעשייה חכמה –  פתרונות טכנולוגיים מתקדמים לצרכים ולאתגרים של חברות יצרניות, במגוון נושאים כגון: שרשרת האספקה, בטיחות במפעלים, אחזקה, ניהול אנרגיה, ניהול איכות, רובוטיקה ועוד.

“המאיץ פתוח בפני יזמים מכל הארץ העוסקים בפתרון בעיות לאתגרים של התעשייה היצרנית, ובכוונתנו לסייע להם בקשרים ובאנשי מקצוע בשלל הנושאים המעסיקים סטארטאפ צעיר”, אומר רמי גזית, מנהל מאיץ הגליל מטעם המכללה. “סביב פעילות המאיץ הולכת ומתעצמת קהילה של תעשייה חכמה בארץ ובעולם, אשר כוללת יזמים, תעשיינים, משקיעים, אקדמיה ועוד, במטרה לאפשר חיבורים, למנף קשרים עבור היזמים ועבור הקהילה כולה. חברות כמו פיליפס ו- KLA, השותפות במאיץ, הן דוגמאות טובות לחברות רב-לאומיות עם נוכחות חזקה בישראל ופתיחות לעולם הסטארטאפים הישראלי. האפשרות של סטארטאפ להתחבר אל חברות כאלו בהחלט מהווה מקפצה עבורו”.

בעוד הסאטרטאפים הפועלים במאיץ נהנים מהכוונה והדרכה, גישה למנטורים חזקים, גישה ללקוחות פוטנציאליים ולמשקיעים, חברות יצרניות מקבלות גישה לסטארטאפים שיכולים לשנות את הדרך בה הן מנהלות את התפעול והייצור ולאפשר יתרונות תחרותיים חשובים. למאיץ הצלחות רבות בדמות סטארטאפים שהצליחו להגיע ליישום הפתרונות החדשניים שלהם במגוון חברות יצרניות, בארץ ובעולם ולקבל השקעות של מיליוני דולרים במצטבר.

במסגרת שיתוף הפעולה פיליפס תאפשר ליזמים להיחשף ואף לעבוד בסביבת הייצור המתקדמת של החברה ולהתאים את הסטארט-אפ שלהם לסביבה הרגולטורית והמורכבת של תחום הבריאות. בפועל, המהנדסים שעובדים בפיליפס יעניקו ליווי והכוונה במסגרת מנטורינג ועבודה משותפת עם היזמים, על אתגרים אמיתיים איתם הם מתמודדים בעבודתם. לחילופין גם מהנדסי החברה ייהנו מחשיבה מחוץ לקופסה ופיתוח אישי, ומהיכרות ראשונית עם העולם המאתגר של חברות הזנק. 

חברת פיליפס ויתר הארגונים שנותנים את חסותם ל”מאיץ הגליל”

“פיליפס רואה בקידום התעשייה החכמה בכלל, וקידומה בישראל בפרט, מטרה אסטרטגית” אומרת גילי בוסיס, מנהלת מפעל המערכות ומובילת החדשנות הטכנולוגית באתר היצור המתקדם של פיליפס בחיפה. “כחברה העוסקת ביצור מתקדם אנו מוצאים כי יש חפיפה רבה בין המטרות שלנו לאלו של מאיץ הגליל ולכן אנו שמחים להצטרף למאיץ, לקחת חלק משמעותי בתהליך קבלת ההחלטות ולתרום מניסיוננו”.

אין ספק שהעלאת הפריון בתעשייה היצרנית מהווה משימה חשובה ביותר, כאשר אחד המפתחות החשובים לכך הוא אימוץ מהיר יותר של חדשנות. בדיוק פה נכנס המאיץ, המחבר בין היצרנים והאתגרים שלהם לבין הסטארטאפים הרלבנטיים. למעשה, המאיץ עובד כדי להפיל את המחיצות הקיימות בין ה- startup nation הישראלי לבין התעשייה הישראלית. בארץ יש מאות חברות סטאטראפ בתחום התעשייה היצרנית, חלקן לקחו חלק במאיץ בעבר, אך קצב האימוץ של הטכנולוגיות החדשניות בקרב החברות היצרניות הישראליות דורש האצה. המאיץ מבצע את חלקו בנושא, ופועל ביחד עם המכון לייצור מתקדם, העוסק בהטמעת טכנולוגיות חדשניות במפעלים וביחד עם חממת i4valley  המשקיעה במיזמים בתחום, כדי ליצור “אקוסיסטם” שלם שמוביל את הנושא ברמה הלאומית, ומרוכז בכרמיאל, “בירת” התעשייה החכמה בישראל.

המאיץ פועל במתכונת של מחזורים של מס’ חודשים, כאשר בכל מחזור כ- 10 סטארטאפים. המחזור הנוכחי החל לפעול באוגוסט 2022, בבוטקמפ מוצלח ומלא אנרגיה יזמית, בו השתתפו היזמים המנהלים  את  הסטארטאפים במחזור ומנטורים מובילים – אנשים מנוסים ביותר מעולמות התעשייה, הסטאראטפים ועוד.

מאיץ הגליל מזמין סטארטאפיסטים הנמצאים בשלבים הראשוניים, ומנסים למצוא מענה טכנולוגי מתקדם לצורך להגביר פריון ותפוקות, להגיש מועמדות למחזור הקרוב. 

 

 

ייעוץ לימודים

  • Hidden