השגריר שלנו בארץ המגף

ד"ר פיני זורע

ד”ר פיני זורע בחזית אוניברסיטת Politecnico di Torino

ד”ר פיני זורע, חבר סגל המחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה, חזר מאוניברסיטת טורינו ללימודי הנדסה באיטליה (Politecnico di Torino, או בקיצור: “PoliTo”), שאליה הוזמן לשמש כמרצה בקורס “Principles in digital image processing and technologies”. לדבריו, בקורס השתתפו 14 דוקטורנטים – מחציתם מהנדסת אלקטרוניקה ומחציתם מהנדסה ביו-רפואית. הקורס ניתן פיזית, הוקלט ושודר בזמן אמת. “הוראת קורס לסטודנטים לתואר שלישי מאתגרת ומהנה מאד”, מספר ד”ר זורע. “במהלך ההרצאות וביניהן ניהלנו שיחות לא פורמליות, שבהן סיפרתי על בראודה ובכלל – על המערכת האקדמית בישראל. הסטודנטים התעניינו מאד בתעשיית ההיי-טק הישראלית והחמיאו לה”.

הגעתו של ד”ר זורע לטורינו התאפשרה תודות לתוכנית לחילופי מרצים של האיחוד האירופאי  Erasmus+. הוא היה אורחו של פרופ’ דנילו דמרקי (Prof. Danilo Demarchi), מרצה בכיר ב- “PhD School in Electrical, Electronics and Communications Engineering”. לדבריו, הייתה זו חוויה יוצאת דופן מבחינתו, הן מבחינה אקדמית והן מבחינה תרבותית. “פוליטו משתרעת על מספר קמפוסים בעיר טורינו, שהיפה והמרשים שבהם נמצא בארמון ולנטינו, שמופיע בלוגו של המוסד, ואשר בו שוכנת הפקולטה לאדריכלות. מדובר במוסד אקדמי רב מוניטין שנוסד בשנת 1859, ואשר הכשיר עד היום כ-37,000 בוגרים לתואר ראשון ושני ויותר מ- 1,000 לתואר שלישי”.

“טורינו היא עיר מפתיעה ומקסימה” – צילום: ד”ר פיני זורע

איך התרשמת מהסטודנטים שם?

ד”ר זורע: “ראשית, כל הסטודנטים שלי היו צעירים מאד, עד גיל 25. העובדה שאין להם חובת שרות צבאי מאפשרת להם ללמוד במסלול רצוף של שלושה תארים עד קבלת הדוקטורט. שמחתי להיווכח שיש להם הערכה רבה לתעשייה הישראלית, ובפרט לתעשיית ההייטק. חלקם אף אמרו שהיו שמחים להגיע לביקור בארץ, אך טענו שהוריהם חוששים. כמובן שהצעתי להם להגיע לביקור גומלין ללא חשש ואני מקווה שזה יקרה”.  

היית חוזר על החוויה שוב ?

בוודאי. טורינו היא עיר מפתיעה ומקסימה, בירתה הראשונה של איטליה, עם שלל אתרים היסטוריים ומוזיאונים מרשימים. אני בהחלט ממליץ לבוגרים שלנו ללמוד לתארים מתקדמים במוסד הזה, מובטחת להם חוויה אקדמית ותרבותית. אני מבקש להודות לד”ר לינדה ווינברג ולגב’ יעל חן מהמשרד לקשרים בינלאומיים בבראודה (IRO) על הסיוע, שאפשר לי לקיים נסיעה זו.

 

 

ייעוץ לימודים

  • Hidden