דבר המערכת

כל עלייה לאוויר של ברדעת מלווה בהתרגשות. נכון, חלק מהכתבות עלו לאתר במהלך מחצית השנה שקדמה לכל מהדורה ואולם יש משהו בצבר הזה של סיפורים, מאמרים, ראיונות וחדשות, שמרגיש כמו עלעול בדפי ההיסטוריה של המכללה וזה תמיד מחמם את הלב. הפעם – ההתרגשות גדולה במיוחד, שכן קשה לתאר את עוצמת החוויה, של ההיפרדות המוחלטת והסופית מאורט ישראל. זוהי נקודת מפנה משמעותית בתולדות המכללה ולא רק בעיני מי שעוסק ביומיום בשיווק ובתדמית שלה, אלא בעיני כל אחת ואחד מאיתנו אנשי הסגל, שנאלץ לחוות – כל פעם מזווית אחרת  -את הקושי הנובע מטשטוש הסממנים המזהים והמבדלים את המכללה האקדמית מהמכללה הטכנולוגית.

ובכן – מזל טוב למכללה שלנו. אחרי מסכת תביעות, בוררויות ומשפטים, סירוב המל”ג להעניק לנו הכרה קבועה ומניעת מענקים ותרומות לבנייה חדשה, החל תהליך הדרגתי של עצמאות, כבר לפני 7-8 שנים, עת נבחרו למכללה חברי ועד מנהל וחבר נאמנים בלתי תלויים באורט וחלקם היחסי של נציגי אורט במוסדות המנהלים קטן באופן שביטל את הרוב האוטומטי שהיה להם עד אז, ועד ימינו אלה שבהם התפטרו כל נציגי אורט מהמוסדות המנהלים שלנו.
עם סיום הסכסוך וההתחשבנות בינינו, זכינו לחזות בהתחלת התגשמות החלום לבניית קמפוס חדש למרגלות הקמפוס הנוכחי. אתם מוזמנים לצפות בכתבה המצולמת של “דבר הנשיא”, על רקע טקס העלייה על הקרקע, להכשרת השטח עליו ייבנה הקמפוס החדש.

ואכן בתקופה הקרובה נקיים חגיגת עצמאות, תהליך של מיתוג מחדש, גיוס תרומות לבניית הקמפוס העתידי ועשייה רבה ומגוונת לעתיד שיבוא עלינו לטובה.
עד אז תוכלו להתרשם מהמשך העשייה שלא פסקה לרגע ובכל הרבדים – החל מפעילות אקדמית מבורכת המתבטאת במחקרים ובקבלת מענקי מחקר מקרנות יוקרתיים, עריכת כנסים בינלאומיים המשקפים את תרומתה של המכללה לקשר בין התעשייה לאקדמיה ואת הייחודיות של המכללה בפרויקטים של חינוך הנדסי ויזמות, דרך הענקת תארים לבוגרי תואר ראשון ותואר שני, הענקת פרסי הצטיינות ומלגות, המשך התוכנית המבורכת של לימודי סמסטר של סטודנטים מצטיינים באוניברסיטאות בחו”ל, וכלה בפעילות מבורכת ומגבשת שמארגנת מחלקת משאבי אנוש, שנבנתה אך בשנים האחרונות ושתרומתה ניכרת בתחומים רבים.

אני מאחלת לכם קריאה מהנה ופורייה ולכולנו שנה טובה ומבורכת, שנה של צמיחה ונסיקה לגבהים שלהם אנו ראויים.

שני אילני, מנהלת מחלקת השיווק 

ייעוץ לימודים

  • Hidden