מלגת לוחם הוענקה גם השנה

עשרות סטודנטים, לוחמים לשעבר, קיבלו גם השנה את המלגה על שם נדב באלוה ז”ל.

לאחר שתי דחיות, שאירעו מחמת מגבלות הקורונה והאירועים הביטחוניים בדרום הארץ, הצליחו אליפז ותמי באלוה לקיים גם השנה את טקס חלוקת המלגות על שם בנם, סמ”ר נדב באלוה, לוחם סיירת אגוז שנפל במלחמת לבנון השנייה בקרב במרון א-ראס בקיץ 2006. האירוע, שהתרחש זו השנה ה-14 ברציפות, התקיים במכללה במעמד שר התרבות והספורט, חילי טרופר, ונשיא המכללה, פרופ’ אריה מהרשק.

  ל
שר התרבות והספורט, חילי טרופר, כיבד את משפחת באלוה והגיע לטקס חלוקת המלגות על שם הלוחם נדב באלוה ז”ל (משמאל), שנהרג במלחמת לבנון השניה 

טקס הענקת “מלגת לוחם” השנה עמד בסימן ״שבט אחים ואחיות״, ודיבר על המאחד בעם במיוחד בימים טרופים אלו. השר טרופר דיבר על ערכה של הנתינה והאחדות בעם והביע את הערכתו לרעיון היפה – להנציח יקירים באמצעות הענקת מלגות. גם נשיא המכללה דיבר בטקס בשבח המלגה וכן על חשיבות הלמידה וקבלת התואר. את הטקס הנעימו בשירה שלושה עולים חדשים, שלמרות שהותם עדיין במרכז קליטה, כבר שרו בעברית וריגשו את הנוכחים. לפני טקס חלוקת המלגות הוקרן קטע מתוך הסרט ״הנשמה״, שבו חברים של נדב סיפרו עליו ועל התנהלותו האמיצה בזמן הקרב, שבו איבד את חייו. 


נשיא המכללה, פרופ’ אריה מהרשק, ואליפז באלוה, אביו של נדב, העניקו בטקס 65 מלגות לסטודנטים ולסטודנטיות ששירתו בצה”ל בתפקידי לוחמה.  

עד כה הוענקו כ-800 “מלגות לוחם” לסטודנטים הלומדים במוסדות לימוד שונים בארץ ושירתו במערך הלוחם בצה”ל. בטקס השנה הוענקו מלגות ל-65 סטודנטים וסטודנטיות, רבים מהם מהמכללה, העיר שבה גדל נדב ז”ל והתחנך, אך גם לסטודנטים מהטכניון, אוניברסיטת בן גוריון ואוניברסיטת בר אילן. בתום הטקס עלה לבמה בוגר יחידת אגוז, שדיבר בשם יתר המלגאים, הודה למשפחה על קבלת המלגות וסיפר על המשמעות העמוקה של מורשת הקרב. אביו של נדב, אליפז, סיפר בטקס על מסע חדש להנצחתו: מסע של מורשת ברוח של נתינה ושל אחוות אדם.