בדיקה מחודשת של השפעת עומס העבודה על התרחשות טעויות תוך בחינת התנהגויות אדפטיביות של עובדים: ניתוח נתונים שנאספו באמצעות חיישנים בבית חולים אשפוז יום לסרטן

12/02/24
14:50-15:40
המכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל, בנין EF חדר VIP

סמינר המחלקה להנדסת תעשייה וניהול

תקציר: טעויות הן דאגה יומיומית בארגונים, ספציפית בבתי חולים, בהם טוענים שטעויות הן תוצאה, לפחות חלקית, של עומס עבודה. במחקר זה אנו שואפים לשפר את ההבנה שלנו לגבי הקשרים בין עומס עבודה וטעויות. אנו חוקרים מקרה מנוגד לאינטואיציה בוא יש ירידה בכמות הטעויות כאשר עומס העבודה כבד. השתמשנו בטכנולוגיה של חיישני מיקום, המספקים הזדמנות לבדוק הסבר פוטנציאלי חלופי. התוצאות שלנו מבוססות על נתונים שנאספו על ידי 1000 חיישנים כל שלוש שניות במשך יותר משנתיים של מיקום בזמן אמת ב-6 מחלקות אינפוזיה בבית חולים אשפוז יום לסרטן. שילבנו את מערך הנתונים של החיישנים עם מערך הנתונים של הפגישות המוזמנות מראש של המטופלים, ועם דוח טעויות. שילוב שלושת מערכי הנתונים אפשרו לנו להראות הסתגלות חיובית של אחיות בעומס עבודה כבד שמובילה לשיפור תהליכי שהפחית שגיאות.

אודות המרצה: נעה ניסנבוים סיימה דוקטורט בטכניון באוגוסט האחרון בהנדסת תעשייה. המחקר שלה, בהנחיית פרופסור איתן נווה, מתעסק בבטיחות ואיכות בבתי חולים ומשתמש בכלי איסוף מתחום תעשייה 4.0 של חיישנים בנוסף לכלים קלאסיים בתחום.
לנעה רקע נרחב במגוון תחומים בתעשייה וניסיון עשיר עם מסדי נתונים בתחומים שונים.

ייעוץ לימודים

  • Hidden