פרויקטים מצטיינים

  מקום ראשון מקום שני מקום שלישי
שם הפרוייקט “Automatic recognition of Posterior Commissure Hypertrophy on laryngoscopic images”. “תכן מעלון מתקפל לקלנועית לצורך עליה וירידה של 4 – 3 מדרגת בכניסה לבית” “מערכת הדמאה תרמית ללקוי ראיה
שם הסטודנט אינה איליב ואיציק אברהמי יוחאי סולמון לירן ליבוביץ
תקציר הפרוייקט  הפרויקט היינו חלק מפרויקט גדול יותר שמטרתו היא זיהוי אוטומטי של מחלת ה – Laryngopharyngeal reflux (LPR).
ההתמקדות שלנו היא בזיהוי ומתן ציון לאחד מסימני המחלה, סימן זה נקרא Posterior Commissure Hypertrophy (PCH). הוא מורכב משני חלקים, זיהוי אוטומטי של צורת האזור וניתוח הטקסטורה שלו. זה נעשה ע”י שיטות מתקדמות של עיבוד תמונה וגישה של מערכות לומדות כדי לסווג ולדרג את הטקסטורה על בסיס מאגר נתונים שנבנה על ידנו.
הכלי שפיתחנו מקבל תמונות של הגרון, מזהה ומדרג אוטומטית את הסימן שבו אנחנו מתמקדים. התוצאה שמתקבלת היא דירוג הסימן שלנו שבשילוב עם התוצאות של כל הסימנים של המחלה בפרויקט הגדול יסייעו לרופא לדרג ולאבחן את המחלה.
  בישראל חיים כ-24 אלף עיוורים ולקויי ראיה, בעולם כ-285 מיליון.
פרויקט זה נותן מענה אשר מקרב את עולם הרואים אל עולם העיוורים\ לקויי ראיה באמצעות
מערכת המדמה “עיניים” עבורם ונותן פתרון נוסף וטכנולוגי המאפשר להםללכת בבטחה, ללא חשש ממכשולים ותוך שמירה על נתיב ההליכה.
עיוור\ לקויה ראיה נעזר כיום במקל הליכה או כלב נחיה על מנת להתנייד.
על מנת שהפרויקט ייתן פתרון טכנולוגי מתקדם לאוכלוסייה הנ”ל, עליו להכיל את התכונות הבאות: מערכת הסורקת את מסלול ההליכה, מבדילה בין מכשול נייח לחי, שומרת על נתיב הליכה, מתריעה על מכשול \סטייה מנתיב הליכה.

ייעוץ לימודים