טעימות ממטבח המהפכה התעשייתית הרביעית

26/04/22
12:50-13:50
באופן היברידי בכיתה M221

סמינר במחלקה להנדסת מכונות

העידן הנוכחי, עידן המהפכה התעשייתית הרביעית (תעשייה 4.0), מתאפיין בשפע של טכנולוגיות דיגיטליות פורצות דרך אשר פותחו לטובת התעשייה המתקדמת אך גורמות לשינוי מהותי באופן שבו אנו חיים, מתקשרים, עובדים ולומדים. כעת, אנו אנשי ההנדסה והחינוך ההנדסי ניצבים בפני האתגר לפתח ולטפח בוגרים בעלי אוריינות דיגיטלית השולטים בידע ומיומנויות של תעשייה 4.0 בהלימה לשוק העבודה הנוכחי והעתידי. המענה לאתגר כולל לא רק מציאת דרכים יעילות ללמד את המושגים והטכנולוגיות כי אם גם דרכים להשתמש בטכנולוגיות כדי לשנות את נוף ההוראה ברוח חינוך 4.0.
בהרצאה אתאר בקצרה את הרקע והמאפיינים של המהפכה התעשייתית הרביעית ואת השלכותיה על התעשייה והחינוך. במסגרת ההרצאה, אציג “ארוחת טעימות” הכוללת הכרת “הטעמים” של הטכנולוגיות הדיגיטליות פורצות הדרך אשר בבסיס המהפכה ואתאר על קצה המזלג כיצד מיישמים את הטכנולוגיות בתעשייה. במקביל, אציג גישות חינוכיות וכלים מעשיים באמצעותם ניתן ליישם את אותן הטכנולוגיות בתחום החינוך ההנדסי, ואסקור מקרים בהם השתמשתי בכלים אלו לצורך הוראה עם ושל הטכנולוגיות הנ”ל. הדוגמאות שאציג לקוחות מהזדמנויות חינוכיות, בעיקר בתחום הרובוטיקה והנדסת המכונות, שהתקיימו בשנתיים האחרונות עם סטודנטים, מורים לטכנולוגיה ותלמידי תיכון. כל הדוגמאות הן בעלות רלוונטיות ליישום בתחום הנדסת המכונות בפקולטה.

על המרצה:
ד”ר דן קופרמן הוא בוגר טכניון בעל תואר ראשון בהנדסת מכונות, תואר שני ושלישי בהוראת הטכנולוגיה מהטכניון, חבר סגל ביחידה להוראה במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה, עמית מחקר בכיר ועמית הוראה בכיר בטכניון. מאז 2014 מנהל את המרכז לחינוך לרובוטיקה וטכנולוגיה דיגיטלית בטכניון שבמסגרתו הוא לוקח חלק בפיתוח, יישום והערכה של סביבות וגישות להוראת מושגים וטכנולוגיות של המהפכה התעשייתית הרביעית בחינוך ההנדסי באקדמיה ובבתי ספר תיכוניים.

 

לקבלת הקישור לזום – amhaim@braude.ac.il

ייעוץ לימודים