מושב נעילה – התמודדות וצמיחה

יו”ר המושב: ד”ר מרסלה ויויאנה קרפוך, המחלקה להנדסת ביוטכנולוגיה, המכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל

 


 

החברה הישראלית במלחמה – טראומה, התמודדות וצמיחה

פרופ’ יורם יובל

פסיכיאטר, חוקר מוח ופסיכואנליטיקאי

 

 

מרצה בפקולטה לרפואה – האוניברסיטה העברית בירושלים, חבר באגף רפואת המוח של הדסה עין כרם, ושייך לסגל ההוראה של המכון הפסיכואנליטי ע”ש אייטינגון בירושלים. פרופ’ יובל הגיש והיה יועץ מדעי לסדרות הטלוויזיה (קשת): “איך להיות מאושר בשישה שיעורים”, “איך להצליח בשישה שיעורים”, ו”משפחה מאושרת בשישה שיעורים”. בנוסף הוא מנחה שנים רבות את תוכנית הראיונות המצליחה ‘שיחת נפש’ בטלוויזיה החינוכית ובערוץ 8. הוא גם היוצר והמגיש של הסדרות ”לב שבור“ ”סודות המוח“ ו״גוף ונפש״ ב- HOT8.

מוסד אקדמי - מוקד האקוסיסטם המקומי

פרופ’ אריה מהרשק

נשיא המכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל היוצא

 

 

מהנדס אלקטרוניקה, פרופסור להנדסת תעשייה וניהול, נשיא ‘המכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל’ ב-12 השנים האחרונות (עד 22.3.2024). כיהן בתפקידי מחקר ופיתוח ושיווק בכירים ברפא”ל (1989-1976), פיתח מערכות רובוטיות כעמית מחקר באוניברסיטת סטנפורד (1984-5), מחזיק ב-10 פטנטים בתחומי אלקטרוניקה ופלסטיקה, עסק בפיתוח מוצרים חדשים, אבי-טיפוס, וקווי-ייצור במזרח הרחוק. חבר סגל במכללה האקדמית להנדסה בראודה מ-1998 כמרצה, ראש המחלקה להנדסת תעשייה וניהול, מייסד המרכז לחדשנות וליזמות, ומשנת 2012 – נשיא המכללה. בשנים האחרונות הושקעו מיטב מאמציו להשגת עצמאות המכללה, לשינוי ייעודה (‘השבחת פריון התעשייה היצרנית במדינת ישראל’), וליישום עקרונות החינוך ההנדסי בעיצוב דמותו של המהנדס העתידי.

תקציר ההרצאה

אקוסיסטם מקומי, עשיר ותוסס מחולל ערך מוסף לכל מרכיביו ושותפיו בזכות הקירבה הגאוגרפית היוצרת הזדמנויות ליצירת שיח מפרה ושיתופי פעולה. למוסד אקדמי הנדסי נודעת חשיבות מיוחדת במרחב האקוסיסטם: זמינות סגל אקדמי בכיר ומנוסה הפתוח לעיצוב פתרונות לצרכי התעשייה, כמו גם זמינות סטודנטים ומנחים להתמחות (סטאז’) ולפרויקטים לימודיים בין כתלי התעשייה. אופי המוסד האקדמי על מבנהו ומרכיביו (האקוסיסטם “הפנימי”) מקרין על סביבתו ועשוי להשפיע על אופי האקוסיסטם “החיצוני”. בהרצאה תוצגנה כיווני חשיבה לקידום הערך המוסף של כל השותפים הפעילים במרחב הגאוגרפי המקומי.