המהפך בדרך: אושרה תוכנית אב לבניית קמפוס חדש, שיכפיל את שטחה הנוכחי של המכללה 

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בכרמיאל, אישרה תכנית אב אדריכלית לבניית קמפוס חדש למכללה. התכנית כוללת הקמה של כ-10 מבנים, שיתפרשו על שטח של 95 דונם וכ-30 אלף מ”ר, אשר עלות הקמתם מוערכת בלמעלה מ- 400 מיליון שקלים. 

הבנייה תחולק לשלושה שלבים כאשר השלב הראשון צפוי לצאת לדרך במחצית הראשונה של 2022 והוא יכלול הקמת שני מבנים בעלות של כ-100 מיליון שקל. המבנה הראשון יתפרש על שטח של 2,500 מ”ר והוא מיועד בעיקרו למחלקה להנדסת ביוטכנולוגיה. המבנה השני, בשטח של כ-3,500 מ”ר, מיועד למחלקה להנדסת מכונות ולמחלקה לפיזיקה  וכן תשתית ראשונית לפתיחת מסלול חדש בהנדסה אזרחית. שני המבנים יכללו בעיקר מעבדות ומשרדי מרצים. בניית השלב הראשון צפויה להסתיים ב-2025. בשלב השני יבנה מבנה הוראה רב תכליתי בהשקעה של 80-100 מיליון שקל. 

ההשקעה הראשונית, בסכום של כ-100 מיליון שקל, מגיעה ממקורות המכללה בסיוע הות”ת (הועדה לתכנון ולתקצוב של המועצה להשכלה גבוהה). ההשקעות בהמשך מתבססות על תרומות, מקורות המכללה וכן תמיכה של הות”ת. 

המכללה משתרעת כיום על שטח של כ-17 אלף מ”ר. בניית הקמפוס העתידי תאפשר הגדלה של כמות הסטודנטים והתאמה של תשתיות ההוראה והמחקר לצרכי ההווה והעתיד וכן פיתוח תחומים אקדמיים חדשים, לצד שיפור משמעותי בתנאי המחייה של הסטודנטים בקמפוס כמו גם חווית הלמידה שלהם ויעילותה. 

לקמפוס החדשני שיוקם מתוכננות תשתיות הוראה ומחקר מודרניים, שיאפשרו למכללה להגדיל משמעותית את היקף הכשרת המהנדסים, אשר המשק משווע להם, להתאים רמת ההוראה וההכשרה לצרכים המשתנים בתעשייה, ואף לפתח תחומי הכשרה והתמחות חדשים כדוגמת הנדסה אזרחית ותעשייה 4.0 ובכך לקחת חלק ערכי בהכשרת מהנדסי העתיד של המדינה. 

אחיאב גולן, מנכ”ל המכללה: “המכללה ניצבת בפני תקופה מאתגרת של תנופת בנייה ופיתוח משמעותיים, הן במיצוב האקדמי והתעשייתי והן בהשפעה על העיר כרמיאל וסביבותיה”. 

 

ייעוץ לימודים

  • Hidden