יש תמורה: פרס המל”ג לחוקרות המכללה על תרומה ומעורבות בקהילה

עודכן ב- 26/06/19

בטקס חגיגי שהתקיים אתמול באקדמיה למדעים בירושלים, הוענקו למכללה 25 אלף שקלים – פרס המועצה להשכלה גבוהה עבור מעורבותה האקדמית ותרומתה לקהילה בשנה”ל תשע”ה.

ועדת ההיגוי של ות”ת למעורבות אקדמיה בקהילה העניקה את הפרס לד”ר אורית בראון בנימין, ד”ר אורנה מילר וד”ר נגה שליט על מחקרן Students of engineering on behalf of people with disabilities: Evaluating the impact of an institution’s flagship project. במסגרת פרויקט הדגל, המתקיים במכללה מזה 5 שנים, קיימו החוקרות ראיונות עם סטודנטים ובוגרי המכללה על מנת לבחון את ההשלכות השונות של הקשר בין ההנדסה לקהילה עליהם.

ד”ר אורנה מילר (מימין) וד”ר אורית בראון בנימין עם תעודות ההצטיינות שלה ושל ד”ר נגה שליט, שפרשה זה מכבר מהמכללה ונעדרה מהאירוע

הפרס, על שם שוש ברלינסקי שיינפלד ז”ל, מי שהייתה מנכ”לית מל”ג-ות”ת, מוענק מדי שנה על תרומה יוצאת דופן לקהילה. הוועדה ציינה בנימוקי הפרס “נושא זה ראוי למחקר ומסקנותיו יוכלו לתרום להבנת הנושא, לחשיבותו ולהשפעתו לאורך זמן על הנוטלים בו חלק”.

נשיא המכללה, פרופ’ אריה מהרשק: “הפרס מהווה עבורנו גושפנקא לעשיית הסטודנטים והמרצים במכללה בהיבט החברתי ובחתירתנו למצוינות בכל נדבך שהוא. מטרתנו היא לא רק להעניק תארים, אלא גם להנחיל ערכים באמצעות שינוי תרבות ושינוי תפיסה שמחלחלת בסטודנטים שלנו. הניסיון מראה שלאחר שהשתלבו הסטודנטים בפרויקט הדגל של המכללה, הם רוכשים כלים לחיים, תפיסות עולמם משתנות והם מתמקצעים ומודעים יותר לסביבת אנשים עם צרכים מיוחדים”.

ייעוץ לימודים