מנכ”ל המכללה, אחיאב גולן, נבחר לרשימת 100 המנהלים שמופיעים בספר: “סודות ההצלחה של מנכ”לים ישראליים”

עודכן ב- 27/05/21
איאב גולן

“סודות ההצלחה של מנכ”לים ישראלים” – זה שמו של ספר שיצא לאחרונה לאור, ובו “האני מאמין” הניהולי של מאה מנהלים ומנהלות בכירים בישראל.

וכך נכתב בפתיח של הספר: “ספר מרשים זה מנגיש לכל אדם את התובנות המרכזיות שמנחות את מנהלי הארגונים במדינת ישראל, את דרכי הפעולה והשיטות של אנשי-מפתח אלה בעולם העסקים…  קבלו את מפת המצוינות הסודית שמזקקת את 100 המנכ”לים שלקחו חלק בספר, את כל מה שנחוץ לדעתם כדי לעשות את הדרך למנכ”לות, מה הופך מנכ”ל למנהיג, איך משתבחים באופן מתמיד וכיצד לעשות שימוש בניסיון פרקטי, שכל אחד מאיתנו יכול לאמץ, להתאים ולהפוך אותו לשלו”.

אחיאב מספר בספר על הדרך שעבר עד שהגיע למכללה, ואשר כללה שירות צבאי של 25 שנה, שהתחיל ב”גולני” והמשיך, לאחר פציעה, במגוון תפקידים בכירים בתחומי התכנון, האמל”ח והתקציבים והשתלבותו, לאחר פרישתו מצה”ל בדרגת אל”מ, במפא”ת (מינהל פיתוח אמצעי לחימה ותשתית טכנולוגית). במסגרת זו מילא אחיאב תפקיד חשוב בפרויקט חלוצי שזכה בפרס ביטחון ישראל, ובהמשך היה אמון על הובלת תהליכי תכנון וניהול של תוכניות המו”פ על משאביהן ועיצוב תוכניות ארוכות טווח של צה”ל ותעשיות הביטחון.

“ב-2010 קיבלתי על עצמי ניהול מיזם לאומי משמעותי מטעם האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים ומ- 2016 אני מכהן כמנכ”ל המכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל, מתוך תפיסת החשיבות של חיזוק הקצוות במדינה ומיצוי ההון האנושי הייחודי בהן”, מצוטט אחיאב בספר. “במשך שנות שרותי בצה”ל ובמערכת הביטחון הבעתי לא מעט ביקורת פנימית על ההתנהלות במישורים שונים. להפתעתי, מצאתי שמערכת הצבאית, התנהלותה הסדורה והיסודית, וארגז הכלים הערכי-מקצועי-ארגוני אשר העניקה לי, משמשת אצלי דגם והשראה לתרבות ניהול ולעולם מושגים וסטנדרטים, אשר חשוב שיימצאו גם במערכות אחרות, ציבוריות או עסקיות החותרות למצוינות. אני אוהב מאד את תפקידי הנוכחי, שהוא מאתגר באופן יוצא דופן, ורואה חשיבות עליונה בהובלת גוף ציבורי משמעותי כמנוע למשק ולחברה”.

זה על קצה המזלג. בספר תוכלו לקרוא גם על העצות הטובות שקיבל מנכ”ל המכללה במהלך הקרייירה שלו, מה ומי השפיע עליו במישור המקצועי, איזה ספר לימד אותו תובנות חדשות לחיים וכמובן מהן התכונות שנדרשות לדעתו לניהול מוצלח, כולל כמה עצות טובות למי שמתעניינים. בהחלט מעורר גאווה והשראה.  מוזמנים לקרוא עוד – לחיצה על הקישור הבא תעביר אתכם לגרסה הדיגיטלית של הספר: https://www.ceopro.co.il/

 

 

ייעוץ לימודים

  • Hidden