יונה יהב נבחר ליו”ר חבר הנאמנים של המכללה

עודכן ב- 14/02/24
יונה יהב
ראש עיריית חיפה לשעבר, יונה יהב, נבחר לכהן כיו”ר חבר הנאמנים של המכללה. במסגרת תפקידו, יהיה יהב אמון על ההתנהלות הכספית, התקציבית והמשאבים הנכסיים של המכללה ועל מימוש ייעוד המכללה ומטרותיה. בנוסף, יהיה יהב שותף לפיתוח המכללה והתוויית האסטרטגיה, לצד גיוס תרומות, על מנת להביאה להישגים חדשים. 

“אני מברך את יונה יהב על הצטרפותו להנהלת המכללה וכולנו מצפים לתחילת דרכנו המשותפת”, אמר פרופ’ אריה מהרשק, נשיא המכללה. “אנו סמוכים ובטוחים כי ניסיונו הרב של יונה יהב במגזר הציבורי יתרום רבות לתהליכים אותם אנו מבקשים לקדם, ויחד נמשיך לפעול ללא לאות לפיתוח תחומי לימוד חדשים, להקמת מעבדות מחקר חדשניות ולקידום החינוך האקדמי-הנדסי בפריפריה לטובת התעשייה ומשק הישראלי”.

במעמד קבלת המינוי ציין יהב כי הוא רואה זכות גדולה לעמוד בראש חבר הנאמנים של המכללה ואמר: “כבוד גדול עבורי להצטרף למוסד מחקרי ולימודי מוביל כמו בראודה. אני חש הזדהות עמוקה עם הערכים אותם המכללה חרטה על דגלה: מצוינות, השכלה הנדסית מתקדמת, חיבור מעשי לתעשייה וקידום ושגשוג הפריפריה. הצטרפתי לאור רצוני לפעול לחיזוק הגליל ובכוונתי להעמיד מניסיוני לטובת המשך פיתוח המכללה והמשך מיצובה כמוסד אקדמי הנדסי מוביל בישראל ולסייע בהרחבת מקורות המימון שלה”.

בין השנים 2003-2018 כיהן יהב כראש עיריית חיפה. הוא יחליף את דורון כהן, המסיים את תפקידו בימים אלו לאחר שמונה שנים. כהן, יו”ר ומייסד קרן קרדיטו, שימש עד לא מכבר כמנכ”ל השקעות דיסקונט ויו”ר חברת התקשורת סלקום ובעבר כיהן כמנכ”ל משרד האוצר וכמנהל רשות החברות הממשלתיות. ברכת דרך צלחה לשניהם. 

צילום התמונה של יונה יהב: ראובן קפוצינסקי
                                                                                                                                                                                                                   

ייעוץ לימודים