.M.Sc בהנדסת תוכנה

הנדסת תוכנה- דבר ראש התוכנית

פרופ’ זאב וולקוביץ, ראש התוכנית

“הלימודים בתוכנית מהווים מקפצה מקצועית, שעשויה לשפר את סיכוי הלומד בה להתקדם במקום עבודתו, או להתקבל למקומות עבודה נחשבים בעמדות ובתנאים עדיפים. בנוסף, הלימודים מכשירים גם לעבודה במחקר. כדי שלא נישאר מאחור, תוכנית הלימודים שלנו מתעדכנת תכופות בהתאם להתפתחויות הגלובליות הקשורות לתחום. מערכת השעות גמישה ובאה לקראת הסטודנטים, על מנת שתקופת הכשרתם תעבור בנוחות ובהצלחה”.

פרופ’ זאב וולקוביץ, בעל תואר שלישי במתמטיקה, מכהן כראש המחלקה להנדסת תוכנה. תחומי מחקר עיקריים: כריית מידע, ביולוגיה חישובית וכריית טקסטים. משמש כמנחה פרויקטים מחקריים מובילים בשיתוף פעולה עם מוסדות אקדמיים בארץ ובחו”ל. חבר בוועדות מארגנות של כנסים בינלאומיים.

כפתור למידע נוסף וייעוץ אישי כפתור הרשמה לתואר. קישור לעמוד הרשמה

מטרת התוכנית

התוכנית מכשירה מהנדסי תוכנה לשמש מנהיגים טכנולוגיים ומנהלי פרויקטים של פיתוח תוכנה. בוגרי התוכנית רוכשים כלים להשלמת פרויקטים מורכבים באיכות הנדרשת ובמסגרת זמן ותקציב נתונים. בנוסף, התוכנית מקנה את היכולת להעריך את הכדאיות שבאימוץ שיטות וכלים הנדסיים שיופיעו בעתיד.

תוכנית הלימודים

התוכנית מיועדת לבוגרי תואר ראשון בהנדסה או במדעים, העוסקים בפיתוח תוכנה. תוכנית הלימודים מותאמת במיוחד לבעלי תואר ראשון ארבע-שנתי בהנדסת תוכנה, במדעי המחשב ובהנדסת מערכות מידע. בוגרי תואר ראשון אחר עשויים להידרש להשלמת קורסים ברמת התואר הראשון לצורך השתלבות בתוכנית המוצעת. הלימודים יתקיימו בהיקף של כ-10 שעות שבועיות במשך שנתיים, בימי שישי ובאחד מימי השבוע בשעות אחר הצהריים.

מבנה התוכנית

  • קורסי חובה – קורסי החובה יילמדו בנושאים הבאים: מתודולוגיות מתקדמות לפיתוח תוכנה, מערכות לומדות, ניהול פרויקטי תוכנה, הבטחת איכות תוכנה, לוגיקה טמפורלית, אימות מערכות, תורת הקירובים הנומריים, תקשורת מחשבים והבטחת נתונים ורשתות.
  • קורסי בחירה – קורסי הבחירה מרחיבים ומעמיקים את הבסיס המדעי והטכנולוגי. קורסים אלה כוללים את הנושאים הבאים: הנדסת דרישות, ממשקי משתמש, מסדי נתונים, ביולוגיה חישובית, מערכות אקולוגיות, תורת הצפינה, תורת הסיבוכיות, אנליזה נומרית ואלגוריתמי קירוב.
  • פרויקט הסיום – מטרת הקורס היא יישום החומר שבתוכנית הלימודים באמצעות ביצוע פרויקט מעשי: בעיה שפתרונה דורש התמודדות עם אלגוריתם או עם פרדיגמה מורכבת. הסטודנטים מקבלים את נתוני הבעיה, והמנחה מדריך אותם בביצוע הניתוח, האפיון והמימוש. הפרויקט מבוצע בקבוצות בהתאם להיקפו.

בתום הלימודים מקבל הסטודנט תואר שני נלמד (.M.Sc) בהנדסת תוכנה. לשם קבלת התואר על הסטודנט לצבור לפחות 38 נקודות זכות.

סגל ההוראה כולל מרצים מהמחלקה ומהמכללה ומומחים מהתעשייה.

לפרטים נוספים אודות התכנית

תנאי סף להגשת מועמדות

לתוכנית יוכלו להתקבל בעלי תואר ראשון ארבע-שנתי בהנדסת תוכנה, במדעי המחשב ובהנדסת מערכות מידע (המוכר על-ידי המל”ג); ממוצע ציוניהם בתואר הראשון 80 לפחות, והם היו בעשירון העליון של הסטודנטים במחזור לימודיהם במוסד.

קבוצת הקורסים הנדרשת לצורך קבלה:

מבוא להנדסת תוכנה, מערכות הפעלה, אלגוריתמים בתורת הגרפים (תכנון אלגוריתמים), מערכות מסדי נתונים ותורת החישוביות.

מועמד ללימודים יצטרך להמציא שני מכתבי המלצה המתייחסים להתאמתו ולסיכויי הצלחתו בלימודים לתואר מתקדם. רצוי שמכתב אחד יהיה ממי שמכיר את יכולתו האקדמית, ואחד ממי שממונה עליו במקום העבודה.

מועמדים שאינם עומדים בדרישות הקבלה, יידרשו להשלים קורסים ברמת התואר הראשון לפני קבלתם ללימודים או במקרים חריגים תוך כדי לימודיהם בתוכנית, וזאת כדרישת-קדם לקבלה לתוכנית. ועדת תוכנית הלימודים תבנה עבור מועמדים אלה תוכנית לימודים, שתהיה מותאמת לרקע ממנו הגיעו ולרמתם.

קישור לאתר התוכנית

לתאום פגישת ייעוץ חייגו 9099* או השיארו פרטים בטופס ייעוץ לימודים

בוגר התוכנית

מיכאל זפרודסקי, בוגר תואר שני בהנדסת תוכנה, ממליץ: 

“סיימתי תואר ראשון ושני במכללה. אחרי עשור בתעשייה הרגשתי שאני מוכן ובשל לחזור לאקדמיה להרחיב את האופקים ובחרתי ללמוד את התואר השני במכללה כי אני אוהב את המקום, מעריך את המרצים ואת הרמה האקדמית. תוכנית הלימודים מתאימה באופן מושלם לאנשים עובדים המשלבים לימודים ועבודה ונתנה לנו כלים נוספים חדשניים ופרספקטיבות שונות. כמו כן, המפגש עם מהנדסים אחרים מהתעשייה היה מפרה ומעשיר. אני בהחלט ממליץ על התואר השני במכללה”

ייעוץ לימודים

  • Hidden