כנס האיכות העשירי בצפון “איכות – הלכה ומעשה”

24/05/18
00:00-00:00

 

העולם שלנו משתנה. הנופים שמסביבנו, המוצרים שבהם אנו משתמשים וכמובן שגם הטכנולוגיות, ששואטות קדימה בלי לעצור לרגע. במקביל, וכפועל יוצא מכך, העולם בעידן המודרני נאלץ להתמודד עם איומים על עצם קיומו וקיומנו: טכנולוגיים, אקולוגיים, איומי סייבר ועוד. אלה ואלה – התמורות והאיומים – משנים את אופני התקשורת בין אנשים, בין דיסציפלינות מקצועיות, בין אומות, בין תרבויות ובין מדינות. בד בבד עם שינויים אלה משתנים באופן טבעי גם הצרכים והציפיות שלנו מהמונח “איכות”, שהופך להיות אמת-המידה המרכזית ככל שחולף הזמן, אמת המידה שקובעת עד כמה הצרכים והציפיות שלנו באים, או לא באים, על סיפוקם. 
לפיכך, גורמים רבים במדינה – חברות ואנשים – לא חוסכים במאמצים לשם הבטחת האיכות והבטיחות בייצור התעשייתי ובכלל. ואף על פי כן, לא תמיד מושגת הרמה המתבקשת. במקומות שונים נתקלים הגורמים שאמונים על הנושא בבעיות שונות, כדוגמת הערכת מצב מוטעית, קושי בהכנסת חידושים, אי-דיוק בחיזוי סיכונים, התנגשות עם אינטרסים מקומיים, היעדר גמישות, התעלמות מהוראות ומנהלים או ניהול לא יעיל של משאבים – כל אלה ואחרים עדיין קיימים במחוזותינו ברמות שונות. 
“כנס האיכות – הלכה ומעשה” העשירי יקנה למשתתפיו ידע מקצועי ויעניק הזדמנות לא שגרתית להחלפת דעות בין עמיתים למקצוע, במיוחד בנושאים המאפיינים ארגוני פיתוח, ייצור ושירות בפריפריה הצפונית של מדינת ישראל. הכנס יספק במה להחלפת רעיונות חדשים בקרב מי שמופקדים על תחומי האיכות והבטיחות במפעלים ובארגונים שונים, בתעשייה ובאקדמיה: חוקרים, יועצים, מבקרים, מנהלי ומהנדסי איכות ובטיחות, מנהלי ארגונים וחברות, מנהלי תפעול, מרצים וסטודנטים במכללות ובאוניברסיטאות. 
הכנס יתקיים במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה בתאריך 24.05.2018 (יום ה’), בחסות האיגוד הישראלי לאיכות, התאחדות התעשיינים בישראל (מרחב צפון), לשכת המהנדסים, האיגוד הישראלי לסטטיסטיקה, הקבוצה הישראלית ליישומי סטטיסטיקה בתעשייה ובעסקים isENBIS, אוניברסיטאות וארגונים נוספים. 
לכנס הוזמנו מרצי כבוד מחו”ל:
• פרופ’ סטפן שטיינר (קנדה) – חוקר בעל שם בינלאומי בתחום של שימוש במדע נתונים לשם שיפור שירותים רפואיים, תהליכים תעשייתיים ועסקיים. 
• פרופ’ גלית שמואלי (טייוון) –חוקרת בעלת שם בינלאומי בתחום של Behavior Big Data, כריית נתונים לשם ניתוח עסקי, איכות המידע והחיזוי, ויישום של כלים אלו בהנדסת איכות.
הכנס ישתלב באירועי שבוע האיכות הלאומי תשע”ו ובמסגרתו יתקיים טקס חגיגי שבו יוענקו “כוכבי איכות” ומלגות לשנת 2017-18, במסגרת התכנית לעידוד המצוינות בתעשייה ע”ש דני רוזוליו ז”ל. נשמח לארח אתכם במכללה, אז תרשמו וניפגש בכנס. 

                                              נשמח לארח אתכם במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה, כרמיאל!

ייעוץ לימודים