כנס האיכות ה -11 בצפון “איכות – הלכה ומעשה”

30/05/19
08:30-16:00

העולם שלנו משתנה. הנופים שמסביבנו, המוצרים שבהם אנו משתמשים וכמובן שגם הטכנולוגיות, ששואטות קדימה בלי לעצור לרגע. במקביל וכפועל יוצא מכך, העולם בעידן המודרני נאלץ להתמודד עם איומים על עצם קיומו וקיומנו: טכנולוגיים, אקולוגיים, איומי סייבר ועוד. אלה ואלה – התמורות והאיומים – משנים את אופני התקשורת בין אנשים, בין דיסציפלינות מקצועיות, בין אומות, בין תרבויות ובין מדינות. בד בבד עם שינויים אלה משתנים באופן טבעי גם הצרכים והציפיות שלנו מהמונח “איכות”.
גורמים רבים במדינה – חברות ואנשים – לא חוסכים במאמצים לשם הבטחת האיכות והבטיחות בייצור התעשייתי ובכלל. ואף על פי כן, לא תמיד מושגת הרמה המתבקשת. במקומות שונים נתקלים הגורמים שאמונים על הנושא בבעיות שונות, כדוגמת הערכת מצב מוטעית, קושי בהכנסת חידושים, אי-דיוק בזיהוי וחיזוי סיכונים, התנגשות עם אינטרסים מקומיים, היעדר גמישות, התעלמות מהוראות ומנהלים או ניהול לא יעיל של משאבים – כל אלה ואחרים עדיין קיימים במחוזותינו ברמות שונות.
המהפכה התעשייתית 4.0 מטילה אתגרים רבים על ניהול האיכות, אשר חייב לשנות את אופיו מתגובתי ליוזמי ויצירתי. חיישנים זולים בעלי יכולת גבוהה, מדיה חברתית המאפשרת פרדיגמות חדשות של שיתוף פעולה וניצול חוכמת המונים, מסדי נתונים מרכזיים המבוססים על נתוני ענק, למידה ממוחשבת ואינטליגנציה מלאכותית – כל זה יכול להיות מיושם באיכות 4 להשגת איכות מוצרים, שרשרת האספקה ובשירות.
כנס האיכות – הלכה ומעשה” ה-XI יקנה למשתתפיו ידע מקצועי ויעניק הזדמנות לא שגרתית להחלפת דעות בין עמיתים למקצוע, במיוחד בנושאים המאפיינים ארגוני פיתוח, ייצור ושירות בפריפריה הצפונית של מדינת ישראל. הכנס יספק במה להחלפת רעיונות חדשים בקרב מי שמופקדים על תחומי האיכות והבטיחות במפעלים ובארגונים שונים, בתעשייה ובאקדמיה: חוקרים, יועצים, מבקרים, מנהלי ומהנדסי איכות ובטיחות, מנהלי ארגונים וחברות, מנהלי תפעול, מרצים וסטודנטים במכללות ובאוניברסיטאות.
הכנס יתקיים במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה בתאריך 30.05.2019 (יום ה’), בחסות האיגוד הישראלי לאיכות, התאחדות התעשיינים בישראל (מרחב צפון), הקבוצה הישראלית ליישומי סטטיסטיקה בתעשייה ובעסקים, אוניברסיטאות וארגונים נוספים. הכנס ישתלב באירועי שבוע האיכות הלאומי תשע”ט ובמסגרתו יתקיים טקס חגיגי שבו יוענקו “כוכבי איכות” ומלגות לשנת 2018-2019, במסגרת התכנית לעידוד המצוינות בתעשייה ע”ש דני רוזוליו ז”ל. לכנס הוזמנו מרצי כבוד מחו”ל.

 

סיסמת כנס האיכות ה-XI: “רואים איכות – רואים רחוק!”
נשמח לארח אתכם במכללה, אז תרשמו וניפגש בכנס.

 

בחסות:

ייעוץ לימודים

  • Hidden