האקתונים

האקתונים

החל ממרץ 2020 המרכז לחינוך הנדסי וליזמות מארגן ומוביל מספר האקתונים בשנה במכללה. בהאקתונים מוצגים אתגרים בנושאים שונים על ידי בעלי עניין. בסיומו של ההאקתון המשתתפים מציגים את הפתרונות שפיתחו ויכולים להמשיך בפיתוחם במסגרת פלטפורמות שונות במרכז היזמות.

האקתון מציאות מורחבת בתעשייה

במסגרת האקתון בנושא מציאות מורחבת בתעשייה (XR) על המשתתפים באירוע היה למצוא פתרונות באמצעות טכנולוגיית מציאות מורחבת לאתגרים שונים איתם מתמודדות החברות בשגרת היום יום.
החברות שהשתתפו בהאקתון הן: רפאל, ישקר ואלביט מערכות.

האקתון פתרונות חדשניים לגיל השלישי

המכללה, בשיתוף אשכול בית הכרם, ארגון ג’וינט-אשל והמכללה האקדמית תל חי, ערכו את ‘האקתון הזהב’- האקתון ייעודי למען הגיל השלישי, במטרה למצוא ולפתח טכנולוגיות שיסייעו לאוכלוסייה המבוגרת ויקלו על חיי היומיום שלהם. ההאקתון, שהתקיים במפגשים פנים אל פנים, לראשונה מאז פרוץ מגפת הקורונה, התמקד בשלושה תחומים: בריאות ושיקום מרחוק (ניטור מדדים, אימוץ טכנולוגיות, ותמיכה מרחוק לחירשים אילמים קשישים); התמודדות עם מגבלות ניידות במרחב הביתי ובמרחב הציבורי; ופיתוח טכנולוגיות שיתמכו ויקלו את תהליך ההזדקנות (עידוד לקידום אורח חיים בריא, הפגת בדידות ושימור תפקוד פיזי וקוגניטיבי). כ-120 סטודנטים מהמכללה התכנסו במשך שלושה ימים, עבדו לצד יזמים ואנשי מקצוע ונפגשו עם אוכלוסיית היעד, כדי להכיר מקרוב את צרכיהם ולהגות עבורם פתרונות.

ייעוץ לימודים

  • Hidden