תוכנית “אקדמיה משלבת התנסות”

תוכנית “אקדמיה משלבת התמחות”

המכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל מכשירה מאז שנת 1993 מהנדסים המשתלבים בתעשייה ומובילים אותה, בהתאם לחזון ולייעוד של המכללה. חלק מיעדי ות”ת ומל”ג היא התוכנית “אקדמיה משלבת התנסות” כחלק מעידוד החדשנות בהוראה והלמידה במוסדות להשכלה גבוהה. מטרת התוכנית היא לייצר גשר משמעותי בין עולם האקדמיה לשוק התעסוקה, ולחשוף את הסטודנטים למציאות חדשה שבמסגרתה הם יצברו יתרון יחסי, ניסיון, מיומנויות, קשרים וכישורים מקצועיים ואישיים לקראת השתלבותם בשוק התעסוקה בתום לימודיהם האקדמיים, ובאופן ההולם את השכלתם האקדמית. המכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל לוקחת חלק בתכנית זו. במכללה מתקיימת תוכנית התמחות ייחודית, המאפשרת התנסות מעשית וחשיפה בלתי אמצעית עם התעשייה. תוכנית ההתמחות יוצרת יחסי גומלין בהם חברות ומפעלים מובילים מכירים באיכותם המקצועית של בוגרי המכללה, קולטים אותם לעבודה ונהנים מכישוריהם. ההתנסות המעשית תורמת להכשרתם של ‘”מהנדסי המחר” לחשיבה אינטלקטואלית, לערנות, ליוזמה, לראייה מערכתית, ליכולת עבודה בצוות, כמו גם ליכולת למידה עצמית, ומעל לכל – ל”ראש פתוח” ולמקצוענות.
כיום פועלות ברוב המחלקות תוכניות התמחות ייחודיות ומבוססות, המביאות לידי ביטוי את יעדי כל מחלקה בהכשרת הבוגרים שלה. תוכניות אלו מגובות בנהלים, סילבוסים מתאימים, סגל אקדמי ממונה, ומערך של עזרה לסטודנטים במציאת מקום התמחות. תוכניות כאלו קיימות במחלקות הבאות: הנדסת תעשייה וניהול, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, הנדסת מכונות, הנדסה אופטית והנדסת ביוטכנולוגיה.
השתתפותה של המכללה בתוכנית “אקדמיה משלבת התנסות” תעמיק ותחזק את הקשר בין המכללה לתעשייה תאפשר מערך רחוק טווח להמשך קיומו לטובת התמקצעותם והתמחותם של הבוגרים.

ייעוץ לימודים

  • Hidden